Zaloguj się

One - 2 - One na Giełdzie

Spółka One-2-One SA zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie z 1.300.000 praw do akcji One - 2 - One.
Kapitał pozyskany z giełdy spółka przeznaczy na stworzenie grupy zajmującej się mobile marketingiem w Europie Środkowo-Wschodniej oraz realizację przejęć konsolidacyjnych na rynku polskim. Fundusze przeznaczone zostaną także na prace nad projektami związanymi z Mobilnym Podpisem Elektronicznym oraz realizację wewnętrznych projektów technologicznych. Zwiększony zostanie także kapitał obrotowy spółki.

- Intensywnie przygotowujemy się do realizacji celów emisyjnych - sądzę, że już w najbliższym czasie inwestorzy, będę mogli obserwować efekty tych działań. Jeszcze w tym roku chcemy zrealizować przynajmniej jedną akwizycję zagraniczną, firmy o modelu biznesowym podobnym do One-2-One. Przygotowujemy się też do realizacji wewnętrznych projektów technologicznych - mówi Tomasz Długiewicz prezes One-2-One SA.

Spółka oferowała 1 milion 300 tys. akcji po cenie 10 zł – inwestorzy chcieli kupić ponad 37 milionów akcji. Redukcje dla inwestorów, którzy zapisali się na akcje w trakcie book-buildingu (tworzenia księgi popytu) sięgnęły 96,15 %, natomiast dla inwestorów, którzy nie skorzystali z book-buildingu aż 98,07 %). Zapisy przyjmowane były przez dom maklerski IDM SA.

W 2005 roku przychody grupy One-2-One wzrosły o 107 proc. do 9,2 mln zł. Firma wypracowała 985 tys. zł zysku EBITDA oraz 558 tys. zł zysku netto, wobec odpowiednio: 234 tys. zł i 221 tys. zł rok wcześniej. Na 2006 rok zakładany jest wzrost przychodów do 17,6 mln zł przychodów a zysku EBITDA do 2,048 mln zł, co powinno przełożyć się na około 1,5 mln zł zysku netto.

W skład grupy wchodzą:

One-2-One SA

Spółka specjalizuje się w dostarczaniu narzędzi do budowania relacji i nawiązywania interaktywnej komunikacji firm z klientami w oparciu o nowe technologie mobilne, w szczególności SMS i MMS oraz rozwiązania internetowe. Lider mobile marketingu w mediach. Laureat wielu konkursów, m.in. Media Trend. Do największych klientów spółki należą: Agora SA (Gazeta Wyborcza, sieć stacji "Złote Przeboje", Wydawnictwo Marquard (Przegląd Sportowy, Playboy, Super Express), Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe (sieć stacji Radia Eska) oraz Infor (Gazeta Prawna).

MobiJoy! Sp. z o.o.

Pierwsza w Polsce specjalistyczna agencja marketingu mobilnego. Jej celem jest tworzenie nowej jakości w dziedzinie wykorzystania mediów mobilnych w komunikacji marketingowej. Agencja świadczy usługi strategiczne i kreatywne. Do tej pory MobiJoy! współtworzył kampanie promocyjne dla m.in. Schulstadt, Chiqita Poland, sieci restauracji Sphinx, a także zajmował się obsługą kampanii mobilnych dla marek Skoda Superb, piwa Redd's (Kompania Piwowarska SA), chrupek CURLY (The Lorens Bahlsen Snack-World), Kleber (Michelin Polska Sp. z o.o.).

MobiTrust Sp. z o.o.

Specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa informatycznego, technologii mobilnych oraz mobilnego podpisu elektronicznego pozwalającego na identyfikację użytkowników z wykorzystaniem telefonu komórkowego. Firma jest dostawcą oraz integratorem własnego rozwiązania uwierzytelniającego dla podmiotów w sektorach: bankowość i usługi finansowe, telekomunikacja, administracja publiczna, korporacje.

One-2-One Mobile Ideas GmbH

Spółka One-2-One Mobile Ideas GmbH prowadzi swoją działalność operacyjną na rynku niemieckim. Jej głównym celem strategicznym jest eksport rozwiązań i usług One-2-One SA do krajów Unii Europejskiej. One-2-One GmbH funkcjonuje na zasadzie przedstawicielstwa handlowego One-2-One za granicą skupiając się na rozpoznawaniu realiów i własności lokalnych rynków mediów.
Ostatnio zmieniany w piątek, 25 sierpień 2006 12:13
Zaloguj się by skomentować