Zaloguj się

Wdrożenie Comarch Internet Banking w DZ BANK Polska SA

Comarch zawarł umowę z DZ BANK Polska SA na wdrożenie systemu bankowości internetowej Comarch Internet Banking. Wdrożenie obejmie moduły bankowości korporacyjnej, Private Banking oraz pełną integrację z centralnym systemem bankowym Profile. Użytkownikami systemu będą klienci korporacyjni oraz klienci indywidualni objęci programem Private Banking.
 
Oddanie systemu do użytku nastąpi w IV kwartale tego roku. W ramach wdrożenia uruchomiony zostanie system bankowości transakcyjnej złożony z kilkunastu modułów funkcjonalnych, wśród których - oprócz standardowych funkcji, jakie można znaleźć w każdym rozwiązaniu tej klasy - znajdą się funkcjonalności związane z finansowaniem handlu i funduszami inwestycyjnymi.
 
 - DZ BANK Polska będzie ósmym bankiem w Polsce korzystającym z systemu Comarch Internet Banking. Bardzo nas cieszy wzrost liczby użytkowników systemu, gdyż gwarantuje to jego ciągły rozwój i zapewnia naszym klientom dostęp do najnowszych technologii i funkcjonalności. System Comarch Internet Banking usprawnia proces obsługi klienta, począwszy od rejestracji klienta bankowości internetowej, skończywszy na procesowaniu wniosków oraz zakładaniu i zarządzaniu produktami zaawansowanymi biznesowo - np. z zakresu finansowania handlu. Ważne, zwłaszcza dla klientów korporacyjnych,  jest również to, że system posiada narzędzia do generowania elastycznych raportów finansowych oraz obsługuje liczne formaty zapisu danych, co w praktyce oznacza możliwość wymiany danych z niemal każdym programem finansowo-księgowym - podsumowuje wdrożenie  Tomasz Marszał, dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu sektora Finansów, Bankowości i Ubezpieczeń, Comarch SA.
 
Jedną z wyróżniających się cech systemu Comarch Internet Banking jest nacisk na ciągły rozwój i udoskonalenia mechanizmów bezpieczeństwa. System umożliwi bankowi swobodę w konfigurowaniu uprawnień użytkowników bankowości internetowej, a przede wszystkim zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa wraz z możliwością dodawania nowych metod autentykacji i autoryzacji zleceń.
 
- Dzięki systemowi Comarch Internet Banking DZ BANK otrzyma elastyczny i nowoczesny system bankowości internetowej - mówi Dariusz Stasik, doradca Prezesa DZ BANK Polska. - Z jednej strony udostępni on klientom szybki i bezpieczny dostęp do bogatej oferty produktowej banku, a z drugiej umożliwi osiągnięcie jednego z podstawowych celów strategicznych banku - najwyższego standardu obsługi klienta korporacyjnego i zamożnego klienta indywidualnego.
 
System Comarch Internet Banking jest najczęściej wybieranym przez banki komercyjne w Polsce systemem bankowości internetowej. Korzystają z niego klienci detaliczni oraz korporacyjni banków: Raiffeisen, Fortis, ING, PEKAO, BPH, DnB Nord i Alior.
Ostatnio zmieniany w wtorek, 10 marzec 2009 14:37
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe