Zaloguj się

Wirtualne zakupy z DPD Polska

Aby przybliżyć świat zakupów internetowych tym, którzy czują się nieco zagubieni wśród wirtualnych półek, internetowa telewizja Webshake - przy współpracy z DPD Polska - wyemituje 10-odcinkową serię programu poświęconego e-commerce. Dzięki niemu widzowie dowiedzą się, czy zakupy w Internecie są bezpieczne oraz w jaki sposób dokonywać płatności bez ryzyka. Pierwszy odcinek programu rusza już dziś.Program „Płacę nie płacę” został w całości poświęcony tematyce e-commerce. Kilkuminutowe odcinki wyjaśniają między innymi, w jaki sposób funkcjonuje sklep internetowy, jak bezpiecznie dokonywać płatności on-line oraz jakie prawa przysługują internautom podczas zakupów w Sieci. Z raportu Gemius S.A. wynika, że ponad 50 procent internautów robi zakupy w sklepach internetowych. Na rok 2011 przewidywany jest 33-procentowy przyrost osób robiących zakupy w Sieci. Warto dodać, że Polska jest krajem o największym przyroście sprzedaży on-line w całej Europie.

- Jako jeden z czołowych operatorów kurierskich obsługujących sektor e-commerce, z przyjemnością wzięliśmy udział w projekcie edukującym rynek w zakresie bezpieczeństwa zakupów on-line. Liczba sklepów e-commerce oscyluje wokół 10 tysięcy i wciąż rośnie. Zwiększa się też liczba internautów regularnie robiących zakupy w Sieci. Mimo tak dynamicznego rozwoju tego sektora wiele osób wciąż odczuwa niepewność związaną z kupowaniem on-line - mówi Maciej Głowacki, dyrektor sprzedaży i marketingu w DPD Polska. - Współpraca z telewizją Webshake była więc nie tylko bardzo ciekawym doświadczeniem i świetną zabawą, ale przede wszystkim sposobem na pokazanie widzom jak bezpiecznie poruszać się po świecie wirtualnych zakupów - dodaje.

Obawa przed zakupami w Sieci wiąże się między innymi z tym, że kupujący boją się, że robiąc przelew internetowy na stałe udostępniają sprzedawcy dostęp do swojego rachunku bankowego.

- Wielu Internautów nie wie też, jak dochodzić swoich praw w Internecie - mówi Dominik Szarek, współzałożyciel Webshake i współtwórca programu „Płacę nie płacę”. - Procesy logistyczne związane ze sprzedażą on-line są większości kupujących zupełnie nieznane. Podobnie jak zasady bezpieczeństwa gwarantujące powodzenia internetowych transakcji. Często nie wiemy, gdzie szukać instrukcji oraz jak poruszać się w świecie e-commerce. Nawet jeśli znajdziemy jakieś wskazówki, często są zbyt zawiłe, by ułatwić zakupy on-line. Naszym celem jest przekazanie widzom wiedzy, jak uniknąć przykrych niespodzianek, ale również pokazanie, że e-commerce może być prosty, może sprawiać mnóstwo przyjemności i pozwala zaoszczędzić czas. Zależało nam, aby materiał miał lekką, przyjazną i dynamiczną formę. Myślę, że udało nam się w pełni zrealizować nasz cel.
Ostatnio zmieniany w wtorek, 26 kwiecień 2011 12:23
Zaloguj się by skomentować