Zaloguj się

Powstaje Izba Gospodarki Elektronicznej

  •  www.ecommercepolska.pl
  • Kategoria: E-gospodarka
Polecamy! Powstaje Izba Gospodarki Elektronicznej

Największe firmy polskiego sektora e-commerce, w tym właściciele Empik.pl, Merlin.pl, Fly.pl, Skąpiec.pl Nokaut.pl, Euro RTV AGD, Neo24, Komputronik, imerge, PayU, Dotpay, Przelewy24 oraz Grupa Allegro, zdecydowały o powołaniu  Izby Gospodarki Elektronicznej, zwanej  "e-Izbą". W powstanie "e-Izby" zaangażowane są firmy, dla których wykorzystanie innowacji technologicznych, informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), a w szczególności Internetu, stanowi fundament nie tylko prowadzonych przez nie biznesów, ale generalnie przyszłego rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki.

W ramach e-Izby, pod marką "e-Commerce Polska", ścisłą współpracę rozpoczęła grupa podmiotów specjalizujących się w handlu elektronicznym, w tym przedsiębiorcy prowadzący sklepy internetowe, platformy transakcyjne, porównywarki cen, operatorzy płatności elektronicznych oraz serwisy oferujące zakup usług drogą elektroniczną. Główną motywacją i przyczyną powołania do życia Izby Gospodarki Elektronicznej jest zwiększający się wpływ zmian legislacyjnych na przedsiębiorców działających w Internecie. Komitet Założycielski e-Izby doszedł do wniosku, że najlepszą formą prawną, która zagwarantuje osiągnięcie zakładanych celów będzie właśnie izba gospodarcza.

Formuła e-Izby odpowiada szerokiej definicji "e-commerce" zawartej w dyrektywach Unii Europejskiej. Obejmuje zatem zarówno handel elektroniczny, usługi świadczone drogą elektroniczną oraz usługi społeczeństwa informacyjnego. e-Izba jest otwarta na szeroką reprezentację branży internetowej, start-up'y oraz podmioty z tradycyjnych gałęzi gospodarki świadczące swoje usługi drogą elektroniczną.

Zanim formalnie powstanie e-Izba przedsiębiorcy mogą dołączyć do inicjatywy poprzez Klub e-Gospodarki, działający przy Fundacji Rozwoju Gospodarki Elektronicznej za pomocą formularza na stronie www.ecommercepolska.pl. W ramach tego Klubu odbywa się całość komunikacji poprzedzającej utworzenie e-Izby.

Otwarcie e-Izby planowane jest na początek 2013 roku.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 10 grudzień 2012 12:15
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe