Zaloguj się

Dodatkowy milion pasażerów w zasięgu SkyCash

Z mobilnych biletów dostępnych w aplikacji SkyCash może korzystać dodatkowo niemal milion pasażerów. Są to osoby przemieszczające się komunikacją miejską w tak dużych ośrodkach, jak Katowice, Sosnowiec, Gliwice czy Zabrze. Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (KZK GOP), z którym SkyCash nawiązał współpracę, obsługuje łącznie blisko 30 gmin.

   KZK GOP działa na terenie o powierzchni ponad trzykrotnie większej od Warszawy i obejmuje swoim zasięgiem prawie całą aglomerację katowicką oraz niektóre obszary z nią sąsiadujące. Każdego dnia z transportu publicznego organizowanego przez Związek korzysta niemal milion pasażerów. Od teraz mogą oni kupować bilety także za pomocą darmowej aplikacji mobilnej SkyCash. Dostępne są w niej  bilety jednorazowe, ważne w granicach jednego lub większej liczby miast albo przez określony czas od momentu zakupu (15, 30 i 60 min.).
   Za bilety pasażerowie mogą płacić podłączoną do SkyCash kartą płatniczą lub środkami pieniężnymi, którymi wcześniej zasilili swoje konto. Aplikacja daje ponadto możliwość zakupu w ramach jednej transakcji nawet kilkunastu biletów oraz okazywania ich do kontroli w trybie offline, bez potrzeby łączenia się z Internetem. Po pobraniu SkyCash i zarejestrowaniu się w systemie, pierwszy bilet w cenie do 4 zł można skasować za darmo.
   KZK GOP to już kolejny międzygminny organizator transportu zbiorowego, z którym współpracuje SkyCash. Od marca 2015 r. użytkownicy aplikacji mogą kupować bilety MZK w Tychach, który organizuje zbiorową komunikację na terenie miasta oraz 15 okolicznych gmin. W aplikacji można znaleźć ponadto bilety metropolitalne, obowiązujące na obszarze kilkunastu gmin, które wchodzą w skład Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Obecnie firma pracuje nad wdrożeniem usługi we współpracy z Zarządem Transportu Zbiorowego w Rybniku. Przewoźnik posiada 111 autobusów, które obsługują 44 linie komunikacyjne na obszarze miasta oraz jednostek samorządowych, z którymi zawarto porozumienia. Płatności SkyCash za bilety komunikacji miejskiej działają też w ponad 40 innych miastach na terenie całej Polski, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Opolu. W 14 z nich telefon może służyć również jako nośnik biletu okresowego.

- Nawiązanie współpracy z jednym z największych organizatorów transportu zbiorowego w kraju to ważny krok w rozszerzaniu zasięgu SkyCash. Jesteśmy przekonani, że także tutaj mieszkańcy szybko dostrzegą zalety naszego rozwiązania - mówi Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash. - Aplikacja jest wygodną alternatywą dla tradycyjnych punktów sprzedaży biletów, ale daje też dostęp do wielu dodatkowych usług. Dzięki nim codzienne korzystanie z przestrzeni miejskiej staje się znacznie prostsze.

Ostatnio zmieniany w piątek, 20 styczeń 2017 09:50
Zaloguj się by skomentować