Zaloguj się

DTW Logistics usprawnia obsługę e-sklepów - kilkukrotnie zwiększył ich wydajność

DTW Logistics, polski operator logistyczny o zasięgu międzynarodowym specjalizujący się w logistyce kontraktowej oraz transporcie i spedycji międzynarodowej podsumował swoje wdrożenia dla e-commerce. Po uruchomieniu rok temu innowacyjnej platformy informatycznej, dzisiaj DTW Logistics szybko integruje systemy magazynowe z systemami e-sklepów, firm kurierskich oraz płatności. Znacznie upraszcza i skraca czas obsługi przesyłek oraz wyjścia ich z magazynu, zwłaszcza w okresach wzmożonego ruchu towarów.

   Bieżąca analiza procesów magazynowych oraz doświadczenie przy współpracy z klientami wielu branż umożliwiły firmie DTW Logistics znaczącą optymalizację czasu obsługi zamówień. Bezpośrednio przeniosło się to zarówno na ceny świadczonych usług, a co ważniejsze dla klientów - umożliwiło maksymalne przesuwanie tzw. cut-off time’ów (godzin realizacji zleceń). Jednym z ważnych elementów wpływających na zadowolenie klientów e-sklepów jest czas jaki mija pomiędzy złożeniem zamówienia, a dostarczeniem przesyłki do odbiorcy. Każde zamówienie złożone w e-sklepie do godziny 16:00 jest wysyłane do klienta końcowego jeszcze tego samego dnia. Zastosowanie w magazynach DTW Logistics (w Będzinie i w Błoniu) elastycznego systemu WMS (HIT Magazyn), łatwo dostosowującego się do wymagań i specyfiki danego klienta, to podstawowe narzędzie do zwiększania wydajności pracy magazynu oferującego usługę fulfilmentu (logistyka e-sklepów).

- Zadaniem operatora nie jest narzucanie wypracowanych procesów i schematów usług, lecz dostosowywanie się do specyficznych wymagań klientów, ale z uwzględnieniem najlepszych praktyk i zebranego doświadczenia - wyjaśnia Marcin Dudek, key account manager DTW Logistics.  

   Kolejnym istotnym elementem wpływającym na wydajność pracy operatora logistycznego, jak i samego klienta, jest odpowiednia i w miarę możliwości kompletna integracja systemów. W związku z tym w DTW Logistics zastosowano wielofunkcyjną platformę Way2Send. Umożliwia ona szybką i kompleksową integrację systemów biorących udział w procesach realizacji zamówień dla e-sklepów, takich jak platform e-sklepowych czy aukcyjnych, systemów drop-shippingowych, systemów ERP, księgowo-magazynowych, kurierskich, systemów płatności elektronicznych (PayU, DotPay itp.) wraz z systemem WMS DTW Logistics. Udało się też znacznie usprawnić komunikację. DTW Logistics i jego klienci mają dostęp do aktualnych danych w czasie rzeczywistym, bez względu na to, czy są obsługiwani w magazynie w Błoniu, w Będzinie czy w obu magazynach naraz. DTW Logistics gwarantuje e-sklepom aktualny wgląd w realizowane zlecenia, dzięki czemu mogą na bieżąco sprawdzać zarówno statusy obsługi zamówień realizowanych przez magazyn, jak i statusy kurierskie.
   DTW Logistics kilkakrotnie zwiększył wydajność świadczonych usług, skracając czas obsługi przesyłek e-commerce średnio o 35 proc. Zaś przy wdrażaniu nowego klienta, znacznie przyspieszył integrację systemu WMS z systemem klienta. Cała operacja, po wcześniejszym określeniu procesów, odbywa się przy minimalnym jego udziale, a sama integracja e-sklepu może zająć od kilku godzin do kilku dni, w zależności od wymagań.

- Obecnie możemy szybko spełniać oczekiwania naszych partnerów biznesowych, zapewniając elastyczność i możliwość modyfikacji systemu w zależności od ich potrzeb - mówi Marcin Dudek z DTW Logistics. - Na przykład, ostatnio na życzenie jednego z klientów, dodaliśmy możliwość pobierania faktur i paragonów z jego systemu ERP, tak aby nasz pracownik po spakowaniu paczki mógł jeszcze przed nadaniem dołożyć do niej papierowy dokument. Chociaż standardowo takie dokumenty wysyłane są pocztą elektroniczną.

   Firma DTW Logistics zapowiada dalszy rozwój narzędzi IT oraz kolejne inwestycje w rozwój obsługi e-handlu. Ostatnie raporty* na temat wzrostu rynku e-commerce w Polsce wskazują, że rok 2017 przyniesie 15% wzrost w e-handlu, a wartość tego rynku wyniesie 35,8 mld złotych. Jest więc o co walczyć.

- Spodziewamy się dynamicznego rozwoju usług dedykowanych branży e-commerce, tj. co-packing, czy obsługa zwrotów, w związku z tym będziemy inwestować w innowacje. Zamierzamy w tym roku pozyskać nowych klientów, a rynek e-handlu jest coraz bardziej wymagający, więc ciągłe doskonalenie obsługi klienta stało się naszym priorytetem - zapowiada Marcin Dudek key account manager DTW Logistics.

*Raport firmy Sociomantic Labs "Barometr e-commerce 2016".

Ostatnio zmieniany w czwartek, 26 styczeń 2017 13:13
Zaloguj się by skomentować