Zaloguj się

Bezpłatne ubezpieczenie OCP na kabotaż na terenie Niemiec dostępne już poprzez jedno kliknięcie

Digitalna spedycja Cargonexx oferuje dodatkowy, bezpłatny serwis dla przewoźników.

    Od 1 lipca br. przyjmowanie zleceń transportowych na terenie Niemiec dla zagranicznych przewoźników stało się bardzo proste. Na platformie Cargonexx mogą oni przyjmować zlecenia kabotażowe nie posiadając odpowiedniego ubezpieczenia. Albowiem ubezpieczenie transportowe na kabotaż w Niemczech może zostać bezpośrednio i jednorazowo zawarte podczas przyjęcia wybranego frachtu. Koszty z tym związane ponosi Cargonexx. Serwis ten ułatwia firmom mającym swoją siedzibę w krajach należących do Europejskiej Wspólnoty szybszą realizację transportu ładunków częściowych i kompletnych na terenie Niemiec. Aby móc zaoferować taki serwis, hamburska spedycja Cargonexx współpracuje w tym celu z ubezpieczycielem KRAVAG.
   Cargonexx należy do jednych z pierwszych przedsiębiorstw wspierających inicjatywę „Logistics for Europe“ utworzoną przez Związek Spedycyjny i Logistyczny VSL. Niemiecki star-up Cargonexx zmierza ku harmonizacji rynku transportowego w całej Europie i w tym celu proponuje na swojej platformie darmowy serwis, który ma ułatwić zawieranie zleceń kabotażowych firmom zagranicznym.

- Dopasowujemy się do potrzeb rynku transportowego. Od niedawna z naszej platformy spedycyjnej mogą korzystać poza niemieckimi firmami, również polscy, austriaccy oraz duńscy przewoźnicy. A od 1. lipca oferujemy im darmowe ubezpieczenia kabotażowe na każdy fracht dostępny na naszej platformie, którego realizacja odbywa się na terenie Niemiec. Dzięki temu wzrasta nasza atrakcyjność na rynku w porównaniu do konkurencji - wyjaśnia Rolf-Dieter Lafrenz, CEO i współzałożyciel firmy Cargonexx.

   Cargonexx wraz z firmą KRAVAG stworzył produkt, który ubezpiecza wszystkie transporty kabotażowe na terenie Niemiec dostępne na platformie Carognexx. Polscy przewoźnicy należą do liderów w realizacji przewozów kabotażowych w transporcie drogowym na terenie Niemiec. Według danych statystycznych prowadzonych przez niemiecki instytut badań rynku transportowego liczba polskich pojazdów realizujących przewozy w Niemczech tylko w 2015 r. wzrosła o 3,1 %, co daje łączny udział w rynku przekraczający 50%.
   Digitalna spedycja Cargonexx została założona w Hamburgu na początku 2016 r. przez Rolfa-Dietera Lafrenza i Andreasa Karanasa. Na niemiecki rynku działa aktywnie od grudnia 2016r. Platforma spedycyjna opiera swoją działalność na algorytmie matematycznym, który na chwilę obecną posiada ponad 2 mln danych historycznych. Cargonexx, jako jedyna firma z branży logistycznej, należy ze swoją Smart Data i sztuczną inteligencją do finalistów niemieckiego konkursu, w którym przydzielane są raz w roku nagrody za innowacyjne rozwiązania. Również w Austrii platforma Cargonexx odnotowała swój sukces, znajdując się w finale Wyborów Logistycznych 2017, w kategorii Start-up.

Ostatnio zmieniany w środa, 05 lipiec 2017 09:10
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe