Zaloguj się

Współpraca Air France-KLM i Kuehne + Nagel

Kuehne + Nagel i Air France-KLM Martinair Cargo (AFKLMP Cargo), międzynarodowi liderzy w sektorze transportu lotniczego połączyli siły. Celem współpracy jest zwiększenie integracji elektronicznych procesów rezerwacji i zlecania transportu. Obie firmy umożliwiły klientom całkowite połączenie host-host za pośrednictwem Interfejsu Programowania Aplikacji (API). Dzięki temu, otrzymują w pełni zintegrowane możliwości dopasowania dostępnej przestrzeni ładunkowej do indywidualnych potrzeb.

Po raz pierwszy, przewoźnik lotniczy i globalny dostawca usług logistycznych tworzą bezpośrednie połączenie między dwoma systemami, przekształcając proces ręcznej wyceny i rezerwacji w pełni zautomatyzowane rozwiązanie cyfrowe. Obie współpracujące ze sobą firmy wspierają idee łańcuchów dostaw nowej generacji. Dzięki temu, klienci skorzystają z pełnej oferty cyfrowej obu firm, m.in. z opcji sprawdzenia dostępnej pojemności, uzyskania dynamicznych wycen oraz zlecania transportu online w czasie rzeczywistym. Po udanej weryfikacji systemu, obie firmy będą dalej rozwijać rozwiązanie i rozpoczną jego wdrażanie w Europie i regionie Azji Południowo-Wschodniej.

- Udane wdrożenie rozwiązania to kolejny krok naprzód w cyfrowym procesie transformacji i rozwijaniu możliwości eTouch. Dzięki nowemu interfejsowi, zwiększamy szybkość, dokładność i wydajność - z korzyścią dla naszych klientów lotniczych na całym świecie - powiedział Yngve Ruud, członek zarządu Kuehne + Nagel, odpowiedzialny za transport lotniczy.

- W Air France-KLM Martinair Cargo nieustannie wprowadzamy innowacje, aby dostarczać naszym międzynarodowym klientom biznesowym rozwiązania cyfrowe na miarę współczesności. W tym kontekście łączymy wewnętrzne systemy Kuehne + Nagel z naszymi usługami on-line. Jest to kolejny krok w kierunku cyfryzacji naszej branży - dodał Marcel de Nooijer, EVP Air France-KLM Cargo i dyrektor zarządzający Martinair.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 03 wrzesień 2019 13:28
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe