Zaloguj się

BCC zbudowało centrum kompetencyjne SAP NetWeaver


SAP AG (centrala SAP w Niemczech) włączyła ośrodek kompetencyjny BCC (Business Consulting Center Sp. z o.o. w Poznaniu) do światowego projektu, w ramach którego wybrani partnerzy SAP testują nowe, opracowywane właśnie wersje rozwiązań SAP NetWeaver.

Poznańska spółka poinformowała o zbudowaniu centrum kompetencyjnego w zakresie platformy integracyjnej SAP NetWeaver. Konsultanci BCC prowadzą pierwsze w Polsce wdrożenia z wykorzystaniem tej technologii i zdobywają kolejne certyfikaty potwierdzające ich kompetencje w poszczególnych komponentach SAP NetWeaver.

Usługi w zakresie SAP NetWeaver są strategicznym kierunkiem rozwoju BCC. Firma od czerwca ubiegłego roku posiada status Partnera Eksperta SAP w tym zakresie. W ubiegłym roku BCC stworzyła ponad 20-osobowy zespół konsultantów, wykorzystujących komponenty SAP NetWeaver we wdrożeniach SAP i integracji SAP z innymi systemami IT.  Kompetencje zespołu znajdują potwierdzenie w certyfikatach otrzymywanych przez konsultantów BCC, często jako pierwszych w Polsce:
  • Sun Certified Programmer for the Java 2 Platform,
  • Development Consultant SAP NetWeaver - ABAP Workbench,
  • Development Consultant SAP NetWeaver '04 - Enterprise Portal,
  • Development Consultant SAP NetWeaver´04 - Exchange Infrastructure & Integration,
  • Technology Consultant SAP NetWeaver´04 - Exchange Infrastructure & Integration.

Decyzją SAP AG ośrodek kompetencyjny BCC został włączony do światowego projektu tzw. ramp-up, w ramach którego SAP przekazuje wybranym partnerom najnowsze wersje swoich rozwiązań, będące w opracowaniu. Partnerzy biorący udział w projekcie ramp-up SAP NetWeaver, testują rozwiązania i przekazując uwagi do SAP AG, aktywnie współtworzą ich docelowy kształt. Udział w ramp-up sprawia, że konsultanci BCC z ośrodka kompetencyjnego SAP NetWeaver mają dostęp do rozwiązań, które dopiero za jakiś czas będą dostępne na rynku.

NetWeaver to otwarta platforma integracyjno-aplikacyjna SAP, która obecnie stanowi jedno z najważniejszych rozwiązań w ofercie SAP. Pozwala łatwo łączyć systemy SAP ze wszystkimi najważniejszymi produktami i technologiami IT dostępnymi na rynku. SAP NetWeaver integruje procesy w rozbudowanych środowiskach IT, zarówno wewnątrz danego przedsiębiorstwa, jak i pomiędzy partnerami biznesowymi. Klienci wykorzystując platformę SAP NetWeaver uzyskują obniżenie całkowitych kosztów utrzymania infrastruktury informatycznej.
BCC (Business Consulting Center Sp. z o.o.) - poznańska firma konsultingowa, specjalizująca się we wdrożeniach systemów SAP od 1995 r. Firma oferuje pełen zakres usług niezbędnych do przygotowania i realizacji wdrożenia systemu SAP, a także jako jedyna w Polsce posiada status Partnera Eksperta SAP. BCC zatrudnia ponad 80 osób, w tym ponad 60 konsultantów SAP.

Zaloguj się by skomentować