Zaloguj się

Rok 2005 pod znakiem aktywności Aportera

Ambitne plany w zakresie nowych rozwiązań i dostaw urządzeń dla gospodarki magazynowej i transportu wewnętrznego zaprezentowali w końcu ub. tygodnia w Zgierzu szefowie firmy Aporter Sp. z o.o. (Grupa WANDALEX) podczas ogólnopolskiego spotkania blisko 50 przedstawicieli zakładów przetwórczych, m.in. z branży spożywczej i chemicznej. Zebrani zapoznali się także z procesem wytwarzania niektórych urządzeń bezpośrednio na hali produkcyjnej w fabryce Aportera, który powstał w wyniku prywatyzacji Zakładu Urządzeń Technicznych (ZUT) w Zgierzu.

 1
Prezes zarządu Aporter Sp. z o.o. Wiesław Nawlicki wita uczestników konferencji

W przekonaniu wiceprezesa spółki, Lecha Chojnackiego, podejmowane w tym roku działania Aportera będą zmierzały w stronę osiągnięcia czołowego miejsca w polskim rynku środków transportu bliskiego, m.in. służących przenoszeniu i składowaniu palet i europalet oraz materiałów sypkich.
 
2
Wiceprezes L.Chojnacki prezentuje poszczególne urządzenia

„Aby móc dobrze sprzedawać, trzeba mieć przede wszystkim konsultantów z branży logistycznej. Ich aktywna działalność jest jednym z głównych warunków zarówno sukcesu rynkowego, jak i satysfakcji klientów. Tym bardziej, że muszą oni mieć świadomość, iż tego typu urządzeń nie kupują na 3 czy 5 lat, ale na np. 12-15 lat; szczególnie jest to istotne przy inwestycjach dla magazynów o szybkim przepływie towarów ” – stwierdził L.Chojnacki. Dodał, iż ważnym sygnałem dla rynku jest ponadto czas realizacji zamówienia wraz z zainstalowaniem urządzenia u klienta, który został skrócony z 8 do 2 tygodni (średnio).

 1
Pokaz przenośnika taśmowego wysuwnego (APORTER PTW 7/15,5/0,6)

4 
Przenośnik po rozłożeniu elementów wysuwnych

Oprócz regałów magazynowych na duże i średnie obciążenia (m.in. wjezdnych, przepływowych, minirack) oraz przenośników standardowych i taśmowych zamkniętych (hermetycznych i pyłoszczelnych), wiele uwagi zebrani poświęcili możliwościom zastosowania w gospodarce magazynowej przenośnika taśmowego wysuwnego (APORTER PTW 7/15,5/0,6), usprawniającego w znacznym stopniu załadunek różnego typu i wielkości pojazdów dostawczych, przy niewielkim wysiłku fizycznym obsługującego to urządzenie pracownika. Przenośniki takie są od lat stosowane np. w Polskich Zakładach Zbożowych PZZ SA w Krakowie. Jak powiedziała mi prezes zarządu i dyrektor naczelny spółki, Lucyna Jędrzejczyk, zainstalowany w latach 90. ub. stulecia pierwszy taki przenośnik wciąż działa, mimo że firma od tego czasu kupiła kilka nowszych i jeszcze w styczniu tego roku zainstaluje następny.
 
5 
Przenośnik – widok z góry


Przenośnik taśmowy wysuwny APORTER ma konstrukcję wsporczą, teleskopową (2 segmenty wysuwne i 1 stały) oraz instalację elektryczną i hydrauliczną. W zależności od wersji może być dostosowany do załadunku na określonej wysokości lub wyposażony w hydrauliczny układ regulacji wysokości załadowczej (± 400 mm). Złożony PTW ma wymiary 7000x1060 mm, a  po rozłożeniu osiąga 15500x1060 mm; średnia wysokość urządzenia to 2600 mm, szerokość taśmy – 600 mm, moc zainstalowana ~ 5 kW, prędkość przesuwu taśmy – 37 m/min, a prędkość wysuwu – 7,3 m/min.
Lech Chojnacki ujawnił w trakcie omawiania zastosowań przenośników standardowych Aportera, że są już w fazie testowania prototypów przenośniki napędzane motorolkami.

 6
Fragment pokazu wózków Yale w zakładach Aporter w Zgierzu


Na spotkaniu poinformowano także, iż w czerwcu tego roku odbędzie się (równocześnie w wielu krajach, także w Polsce) premiera nowych wózków marki Yale, których dystrybutorem na naszym rynku jest Grupa WANDALEX. Obecna oferta wózków widłowych, podnośnikowych, podnośnikowych i paletowych Yale została zorganizowana w Zgierzu na specjalnym pokazie podczas konferencji.
 
7
Podczas pokazu wózków Yale można było namacalnie poznać ich walory

 8
Fragment ekspozycji regałów i przenośników standardowych Aportera


W trakcie konferencji odbyła się też prezentacja dwóch ogólnopolskich czasopism fachowych, związanych z gospodarką magazynową i logistyką, które patronowały spotkaniu w Zgierzu: „Przeglądu Zbożowo-Młynarskiego” i „Logistyki”.
 
9
Redaktor naczelny „Logistyki” prezentuje czasopismo i jego wydawcę – Instytut Logistyki i Magazynowania

Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe