Zaloguj się

Targi ,,Transport Logistic 2005" w Monachium - spotkanie ze światową logistyką

Aż 1300 wystawców z ponad 50 krajów zaprezentuje najnowsze rozwiązania z dziedziny logistyki, transportu i telematyki na odbywających się w dniach od 31 maja do 3 czerwca w Monachium targach Transport Logistic 2005. Targom będzie towarzyszyło 30 kongresów, konferencji i warsztatów, zorganizowanych przez wiodące europejskie instytucje związane z branżą logistyczną. Wszystko wskazuje na to, że targi monachijskie, które w tym roku obchodzą jubileusz dziesięciolecia, pobiją kolejny rekord popularności.

W bogatej ofercie firm, które przyjadą do stolicy Bawarii znajdą się m.in.: zintegrowane systemy zarządzania transportem (IVMS), systemy transportu towarowego, systemy sterujące w portach, na lotniskach i terminalach, systemy lokalizujące i nawigacyjne, usługi w zakresie transportu towarowego i osobowego.

W Monachium zobaczymy wszystkich liczących się w świecie operatorów logistycznych. Oczywiście nie zabraknie takich liderów rynku jak: Schenker, Stinnes, DHL, Gefco, Rhenus, TNT czy UPS. Spotkanie ze światową logistyką gwarantuje także obecność zarządów portów morskich (Hamburg, Rotterdam, Antwerpia, Bilbao, Sevilla, Kartagena, Ghent, Rijeka, Oslo czy Turku). Z informacji uzyskanych z centrum prasowego targów monachijskich wynika, że ofertę kompetencyjną przedstawi także wiele europejskich centrów logistycznych: Bolonia (Interporto Bolonia), Padwa (Interporto di Padova), Triest (Interporto Alpe Adria), Lubeka, Brema (GVZ Luebeck/GVZ Bremen), Graz (Cargo Center Graz), a także – na co warto zwrócić szczególną uwagę – centrum logistyczne w Dubaju (Dubai Logistics City). Z pewnością dla wielu zwiedzających z Polski spotkania na stoiskach tych wystawców będš cennym źródłem informacji o modelach tworzenia, finansowania czy planach rozwoju centrów logistycznych na świecie.

W Monachium nie zabraknie także rodzimych akcentów – w katalogu targowym znajdujemy wpisy 20 firm logistycznych z Polski (przed dwoma laty było tylko 12 polskich stoisk). Nasz kraj będą reprezentowały m.in.: PKP CARGO, CTL Logistics, Kolchem Rokita, Mirtrans, Trade Trans, Spedcont, Port Szczecin-Świnoujście i Port Gdynia.

Spotkania ze światową logistyką w Monachium to nie tylko zwiedzanie samej ekspozycji zajmującej łączną powierzchnię ponad 75 000 m kw. W ciągu czterech dni pobytu na targach będzie okazja do wzięcia udziału w 30 kongresach, konferencjach i seminariach. Nowością Transport Logistics 2005 jest włączenie do programu imprez towarzyszących kongresu „Marilog” poświęconemu logistyce w portach morskich i w transporcie morskim, który do tej pory odbywał się w Hamburgu. Wzrost rangi tej imprezy wynika być może z faktu, że w ubiegłym roku niemieckie porty odnotowały wzrost przeładunków o 8 procent. Kolejnym wydarzeniem będzie z pewnością kongres „Air Cargo Europe 2005”, prezentujący know-how międzynarodowych towarzystw lotniczych, operatorów logistycznych cargo, przewoźników lotniczych i dostawców dla przemysłu lotniczego. O tym, jak ważną rolę będzie odgrywał transport lotniczy, świadczą badania niemieckich analityków, którzy prognozują, że wielkość przeładunków na lotnisku we Frankfurcie n. Menem w 2015 roku wzrośnie aż o 75 procent. Dla uczestników targów, zainteresowanych teraźniejszością i przyszłością transportu kolejowego atrakcją będzie udział w Paneuropejskim Kongresie Kolejowym - Eurail Freight 2005.

Obiecujący jest także program cyklu konferencji, których organizatorem jest największa organizacja logistyczna w Europie - Niemieckie Towarzystwo Logistyczne (BVL). „Globalizacja i elastyczność. Wyzwanie dla logistyki”, takie hasło będzie towarzyszyło tematyce wystąpień managerów logistyki wiodących koncernów europejskich, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami w budowaniu międzynarodowych sieci dostaw.

Na szczególną uwagę zasługuje konferencja organizowana 1 czerwca przez włoski region Emilia Romagna, port lotniczy Rimini, port morski w Ravennie oraz centra logistyczne Parma i Bolonia. Celem konferencji jest przedstawienie idei tworzenia europejskich centrów kompetencji w logistyce. Bardzo ważnym punktem programu tej będzie prezentacja europejskiego programu ENLoCC (European Network of Logistics Competence Centres), którego partnerem jest Instytut Logistyki i Magazynowania. Zarówno dla organizatorów, jak i uczestników konferencja stanie się forum wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w obszarze współpracy różnych podmiotów (organizacji logistycznych, przedsiębiorstw i władz) działających na rzecz rozwoju logistyki i transportu.

Zaloguj się by skomentować