Zaloguj się

DHL inwestuje w infrastrukturę logistyczną

  •  Oprac. KOR
  • Kategoria: Logistyka

Firma DHL Express rozpoczęła kolejne inwestycje w rozwój infrastruktury logistycznej na terenie Polski. Do końca tego roku firma zaplanowała obok oddanego już do użytku terminalu w Zielonej Górze uruchomienie kolejnych 4 nowych terminali. Tylko w dwa nowe terminale we Wrocławiu i Gdańsku DHL zainwestuje około 7 mln EURO.

Rozpoczęte w tym roku inwestycje w infrastrukturę logistyczną są wstępem do zbudowania zintegrowanej sieci terminali, które pozwolą na sprawną obsługę wzrastającego wolumenu przesyłek. – Dzięki budowie nowych terminali jesteśmy w stanie spełnić stale rosnące wymagania naszych klientów, co do jakości obsługi, ze szczególnym naciskiem na terminowość realizacji usług – powiedział Aleksander Morozowski, Prezes DHL Express.- Zakres inwestycji, jaki realizujemy w Gdańsku i Wrocławiu, to pierwszy etap na drodze integrowania i optymalizacji naszej sieci drogowej.

W pierwszej kolejności pod budowę nowych terminali wytypowane zostały lokalizacje mające najlepsze prognozy wzrostu. Wrocław, stolica Dolnego Śląska, w którym krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne biegnące ze wschodu na zachód i z północy na południe oraz Gdańsk - największy ośrodek gospodarczy polskiego wybrzeża. Te dwa nowe obiekty są projektowane pod potrzeby i zgodnie z oczekiwaniami firmy DHL Express pod kątem obsługi przesyłek ekspresowych i drobnicy oraz z przeznaczeniem na doręczanie w transporcie krajowym, jak i zagranicznym. Pozostałe nowe terminale wybrane zostały na podstawie określonych parametrów obejmujących: wyposażenie, ilości przesyłek, dojazd, wielkości placu manewrowego, infrastrukturę komunikacyjną itp.

W terminalach w Gdańsku i we Wrocławiu zastosowane zostaną nowe standardy sortowania z wykorzystaniem taśmy sortującej. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększy się wydajność terminali oraz maksymalnie wydłuży się okno czasowe odbioru i doręczania przesyłek przez kurierów. Dodatkowo w tych dwóch terminalach obsługiwane będą przesyłki międzynarodowe, co stanowi o ich kluczowej roli w rozbudowie już istniejącej sieci drogowej DHL Express.

Zaloguj się by skomentować