Zaloguj się

Projektowanie i wdrażanie portali korporacyjnych - nowa usługa ZETO SA

Firma ZETO SA w Poznaniu wprowadziła nową usługę obejmującą projektowanie i wdrażanie portali korporacyjnych opartych o platformę IBM WebSphere. Rozwiązanie jest przeznaczone dla firm, które przewagę konkurencyjną mogą zdobyć dzięki efektywnemu wykorzystaniu posiadanych informacji. Do realizacji usługi został powołany interdyscyplinarny zespół specjalistów, pracujący pod bezpośrednim nadzorem głównego technologa, doktora Janusza Dorożyńskiego.
Portale korporacyjne zwiększają produktywność poprzez integrację aplikacji, a także usprawniają komunikację z partnerami i wewnątrz organizacji. Ponadto mają na celu stworzenie platformy zarządzania wiedzą w organizacji potrzebnej wówczas, gdy sukces firmy zależy od efektywnego wykorzystania posiadanych informacji. Zarządzanie wiedzą jest również istotne w przypadku działalności opartej na twórczej pracy zatrudnionych realizowanej przez zespoły rozproszone terytorialnie.

- Żyjemy w czasach, gdy od 30 do 60 minut dziennie szukamy potrzebnej informacji lub osoby, która ją posiada, 80 proc. pytań powtarza się, a 65 proc. czasu spędzamy na duplikowaniu pracy, dlatego co 6-8 miesięcy dane w naszych firmach są podwajane – przytacza wyniki badań Marek Hawrusik, kierownik projektu w ZETO SA w Poznaniu. - To tylko niektóre fakty świadczące o potrzebie specjalistycznych rozwiązań służących do efektywnego wykorzystania posiadanych danych i sprawnej komunikacji.

Firma ZETO SA w Poznaniu oferuje rozwiązanie, które sama na co dzień wykorzystuje i rozwija bazując na własnym zespole programistów. Portal e-ZETO ułatwia pracownikom dotarcie do informacji przechowywanych na serwerach intranetowych oraz w zasobach dokumentacji. Ważnym elementem stanowiącym wartość dodaną przez ZETO SA w Poznaniu jest odwzorowanie struktury plików znajdujących się na serwerze poprzez synchronizację danych oraz integrację z aplikacją zarządzającą systemem jakości. Dodatkowym rozwiązaniem są przewodniki, czyli portlety prezentujące informacje według różnych kryteriów, jak np. zadań wykonywanych przez poszczególne zespoły. Przewodniki są wzbogacone o wyszukiwarkę dokumentów oraz intuicyjną nawigację w postaci rozwijanego drzewa, co znacznie ułatwia szybkie odnalezienie poszukiwanej informacji. W celu zachęcenia do korzystania z portalu, a także pokazania możliwości wymiany wiedzy i doświadczeń, stworzono portlet World Cup 2006. Przy jego użyciu użytkownicy portalu mogą typować wyniki, sprawdzać rezultaty meczów, za których trafność otrzymują punkty, a także konkurować z innymi.

Rozwiązanie portalowe przygotowywane przez ZETO SA w Poznaniu będzie przeznaczone dla przedsiębiorstw korzystających z wielu aplikacji, posiadających różnorodne bazy danych, organizacji rozproszonych oraz wszystkich tych, dla których istotny jest szybki dostęp do zgromadzonych informacji.
Ostatnio zmieniany w środa, 26 lipiec 2006 13:46
Zaloguj się by skomentować