Zaloguj się

Cermag wybrał mySAP ERP

Wrocławska firma Cermag zdecydowała się na kompleksowe wdrożenie systemu do zarządzania przedsiębiorstwem mySAP ERP przy pomocy firmy IDS Scheer.

Cermag prowadzi sprzedaż zarówno detaliczną jak i hurtową. Zdecydował się na rozwiązanie całościowe - projekt, który właśnie wystartował, obejmie ok. 100 użytkowników i niemal wszystkie działy firmy - finanse, kontroling, sprzedaż i dystrybucję, gospodarkę materiałową i magazynową - ulokowane zarówno we wrocławskiej centrali, jak i w lokalnych oddziałach firmy: Legnicy, Jeleniej Górze, Świdnicy, Opolu i Łodzi. Fachowcy z Cermagu starannie wybrali zarówno sam system (mySAP ERP wygrał z bezpośrednim konkurentem - Axaptą firmy Microsoft),  jak i partnera wdrożeniowego.

- System informatyczny do zarządzania firmą to inwestycja na lata – to tłumaczy, dlaczego tak długo przyglądaliśmy się różnym rozwiązaniom. Dotychczas stosowany system nie był w stanie sprostać potrzebom Cermagu, szukaliśmy więc rozwiązania, które nie będzie nas ograniczało w przyszłości.  Dlatego warto inwestować w sprawdzone rozwiązania, takie jak SAP - twierdzi prezes zarządu Cermagu, Józef Kaczkowski.

- Czynnikiem decydującym przy wyborze IDS Scheer była wiedza typowo branżowa, jaką zdobyli konsultanci tej firmy podczas projektu realizowanego w firmie o podobnym do naszej profilu – dodaje Mariusz Laczkowski, główny informatyk Cermagu.

Szeroki zakres wdrożenia systemu mySAP ERP pozwoli Cermagowi zrealizować za jednym zamachem kilka bardzo istotnych celów: zmniejszyć koszty działalności, usprawnić niektóre procesy związane z obsługą klienta oraz wdrożyć bardzo zaawansowany system logistyczny.

- Logistyka magazynowa i obsługa klienta w salonach sprzedaży to najciekawsze części tego projektu. Cermag oferuje bogatą gamę usług: od projektu przygotowanego przez architekta, poprzez dostawę wyspecyfikowanych w projekcie materiałów, po wykonawstwo. Firma ma kilka tysięcy pozycji asortymentowych, a specyfika branży narzuca dodatkowe reżimy – przykładowo płytki muszą być zarządzane partiami, bo poszczególne partie mogą się różnić odcieniem czy kalibracją – mówi Adam Jamroz, szef projektu ze strony IDS Scheer.

Harmonogram wdrożenia jest bardzo napięty – jego pierwszy etap rozpoczął się pod koniec lipca br., a start produktywny tej części został przewidziany na styczeń 2007 r.

- W II etapie będziemy wdrażali CRM i hurtownię danych, chcemy jak najwięcej korzyści uzyskać ze standardowego rozwiązania, unikając ewentualnych perturbacji związanych ze zmianami programistycznymi – zapowiada Mariusz Laczkowski.

Zaloguj się by skomentować