Zaloguj się

Nowoczesna edukacja dla logistyki

Poznańska Wyższa Szkoła Logistyki wraz z europejskimi partnerami pracuje nad innowacyjnymi kursami w technologii e-learning. Te najnowocześniejsze trendy w światowej edukacji logistycznej WSL wprowadzi już w przyszłym roku.

Celem projektu NEDLOG - Nowoczesna Edukacja dla Logistyki jest wykorzystanie technologii internetowej w wypracowaniu wspólnego europejskiego systemu edukacji logistycznej. Produktem finalnym będzie zestaw kursów opracowanych w technologii e-learning, które sprawią, że logistykę na europejskim poziomie będzie można studiować także przez sieć www.

Pozycja lidera w dziedzinie edukacji logistycznej zobowiązuje – mówi Wojciech Zalewski rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki – dlatego stale szukamy nowych możliwości rozwoju. Poprzez przeniesienie teorii do Internetu i odciążenie od nauki stacjonarnej otwiera się możliwość bardziej praktycznego przygotowania do potrzeb rynku. Równolegle do projektu będzie realizowany intensywny program poszukiwania staży, aby uczestnik kursu e-learning mógł spróbować swoich sił w praktyce.

Ważnym zadaniem stawianym sobie przez partnerów jest opracowanie środków ułatwiających dostęp do wiedzy także dla osób niepełnosprawnych, aby uczynić ich konkurencyjnymi na rynku pracy. Logistyka nie ogranicza zatrudniania takich osób, o ile zostaną one odpowiednio przygotowane, a ich niepełnosprawność pozwala na obsługę komputera.

NEDLOG tworzą wiodące ośrodki kształcenia logistycznego w Europie: Wyższa Szkoła Logistyki z Poznania, 21 LearnLine z Freiburga, TFH Wildau z Berlina, Instytut Logistyki i Magazynowania z Poznania, Vysoká Škola Logistiky z Pŕerov, Budapest Tech, European Telecoaching Institut z Freiburga oraz firma Kuehne + Nagel.

Projekt podzielony jest na 5 faz. Po opracowaniu ostatecznego kształtu zbudowano 16 modułów, które tworzone są przez poszczególnych partnerów. Są to:
1. Zarządzanie kadrami
2. Marketing w handlu i usługach
3. Logistyka przedsiębiorstw dystrybucyjnych
4. Logistyka eksploatacji
5. Logistyka utylizacji
6. Systemy informacyjne przedsiębiorstw handlowych i dystrybucyjnych
7. Analiza i reingeenering procesów informacyjnych
8. Elektroniczne platformy informacyjno-transakcyjne
9. Zarządzanie projektami
10. Mechanizmy integracji gospodarczej w Unii Europejskiej
11. Wprowadzenie do biznesu międzynarodowego
12. Europejska infrastruktura i sieć logistyczna
13. Informatyka
14. Zastosowanie logistycznego oprogramowania
15. Systemy informatyczne przedsiębiorstw produkcyjnych
16. Negocjacje i komunikacja międzykulturowa

Każdy z modułów będzie zawierał dodatkowo podręcznik dla słuchacza i podręcznik dla wykładowcy. Obecnie, partnerzy podsumowali drugą część prac. Tworzone są kolejne moduły, a projekt wkracza w fazę testowania. Wszyscy z niecierpliwością czekają na wprowadzenie projektu, który na nowo zdefiniuje edukację logistyczną w Europie.

Dodatkowych informacji udziela:
Wojciech Zalewski
Dział PR Wyższej Szkoły Logistyki
Tel. 061 850 47 88
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe