Zaloguj się

Fuzja Schenker-Seino i BAX Global w Japonii

1 stycznia 2007 r. zostało ogłoszone zakończenie fuzji pomiędzy Schenker-Seino Co. Ltd. i BAX Global Japan K.K. Połączona spółka prowadzi działalność pod nazwą Schenker-Seino Co. Ltd. i zatrudnia 460 pracowników w 23 biurach na terenie całej Japonii.

Spółka Schenker-Seino Co. Ltd. jest wspólnym przedsięwzięciem Schenkera AG z siedzibą w Essen i Seino Holdings Co. Ltd. z siedzibą w Ogaki w okręgu Gifu. Schenker-Seino i BAX Global Japan łączą siły, aby stać się wiodącym dostawcą usług logistycznych w Japonii. Obie firmy rozpoczęły działalność na rynku japońskim ponad czterdzieści lat temu i mają grono stałych klientów wśród firm produkujących nowoczesny sprzęt high-tech, samochody, towary konsumpcyjne oraz chemikalia.

Oferta Schenker-Seino obejmie przewozy towarów drogą lotniczą i morską, transport lądowy, zintegrowane usługi logistyczne i zarządzanie łańcuchem dostaw, usługi związane z odprawą celną, rozwiązania z zakresu technologii informatycznej, projekty, organizowanie targów i wystaw oraz przeprowadzek.

Schenker i BAX Global są w trakcie realizacji procesu integrowania działalności swoich struktur w różnych częściach świata. Wspólna struktura organizacyjna obu firm obejmuje zespół 50 000 specjalistów działających w 150 krajach. Razem, Schenker i BAX są największym dostawcą usług w zakresie europejskiego transportu lądowego, numerem dwa w światowych przewozach lotniczych oraz numerem trzy w światowych przewozach towarów drogą morską. Wspólnie zajmują także szóstą pozycję wśród firm obsługujących największe na świecie kontrakty logistyczne i są trzecim dostawcą usług w zakresie zintegrowanych przewozów ładunków ciężkich w Ameryce Północnej.

Polski oddział Schenkera jest międzynarodowym dostawcą zintegrowanych usług logistycznych, liderem na polskim rynku TSL. Dysponuje połączoną informatycznie siecią 17 terminali i centrów logistycznych oraz około 260 regularnych krajowych i ponad 40 międzynarodowych połączeń samochodowych. Schenker oferuje klientom kompleksową obsługę logistyczną w skali krajowej i globalnej, drogą lądową, lotniczą i morską. Strategiczne cele firmy wiążą się z odpowiedzialnym biznesem i zrównoważonym rozwojem.

Grupa Schenker z roczną sprzedażą na poziomie 8,9 miliardów EURO, 42 000 pracowników i 1100 oddziałów na całym świecie jest jednym z wiodących dostawców zintegrowanych usług logistycznych. W oparciu o transport lądowy, lotniczy i morski Schenker oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne oraz zarządzanie globalnym łańcuchem dostaw. W ramach Deutsche Bahn AG, Schenker jest częścią grupy firm zajmujących się transportem i logistyką.
Ostatnio zmieniany w wtorek, 16 styczeń 2007 19:40
Zaloguj się by skomentować