Zaloguj się

Więcej pieniędzy z budżetu na rozwój infrastruktury

Zły stan polskich dróg oraz wolne tempo budowy autostrad to duże utrudnienie dla firm zainteresowanych najmem lub zakupem nieruchomości komercyjnych. Jak zauważa Tomasz Branecki, prezes Agencji JARTOM, ważną kwestią jest nie tylko lokalizacja obiektu magazynowego lub centrum dystrybucyjnego, ale przede wszystkim ilość i jakość prowadzących do niego szlaków komunikacyjnych. Problem niedługo jednak zostanie rozwiązany - tak twierdzą twórcy nowego planu budżetowego na przyszły rok.

Jak wynika z projektu budżetu na rok 2009, zwiększona zostanie pula środków finansowych na rozwój infrastruktury drogowej. Rząd przewiduje przeznaczenie aż 31,3 mld zł na transport (źródło: www.mf.gov.pl). Wzrost wydatków na rozwój sieci dróg dobrze wróży inwestycjom związanym z budową długo oczekiwanych w Polsce autostrad oraz tras szybkiego ruchu. Zwiększenie nakładów finansowych na infrastrukturę powinno mieć także przełożenie na poprawę jakości dróg już istniejących.
- Treść nowego projektu ustawy budżetowej to bez wątpienia bardzo dobra nowina nie tylko dla firm produkcyjnych, ale również logistycznych oraz transportowych. Zwiększenie nakładów na rozbudowę dróg może przyczynić się do wzrostu liczby inwestycji i ożywienia na rynku nieruchomości komercyjnych. Należy także pamiętać o tym, że poprawa jakości infrastruktury to jeden z czynników stymulujących wzrost gospodarczy kraju - mówi Tomasz Branecki z firmy JARTOM (www.jartom.pl).

Jakość dróg decyduje o atrakcyjności nieruchomości
- Kiedy zgłasza się do nas klient poszukujący nieruchomości do wynajęcia, porównujemy wszystkie oferty, a następnie prezentujemy mu szeroki wachlarz różnych, bardzo często nieznanych innym agencjom obiektów komercyjnych. Klient czuje się komfortowo wiedząc, iż szybko i sprawnie dokonamy wszechstronnej analizy wybranych ofert. Dzięki konsultantom JARTOM przyszły najemca zyskuje orientację w rynku nieruchomości. Przy wyborze spełniającego oczekiwania klienta magazynu lub hali produkcyjnej jedną z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę, jest lokalizacja obiektu i bliskość węzła komunikacyjnego. Dostęp do trasy umożliwiającej łatwe połączenie z całym krajem oraz rodzaj i jakość drogi dojazdowej do obiektu to jedne z najważniejszych kwestii, które bierzemy pod uwagę przy wyborze obiektu - tłumaczy Olga Wałkiewicz, dyrektor Agencji JARTOM.

Bliskość dróg jest nie mniej ważna dla deweloperów, którzy poszukują optymalnie położonego miejsca do budowy centrum dystrybucyjnego lub hali produkcyjnej. Im dalej od szlaku komunikacyjnego, tym wyższe koszta transportu towarów, a tym samym konieczność ponoszenia większych nakładów na funkcjonowanie firmy. Trudno więc przecenić znaczenie infrastruktury drogowej. Tym bardziej cieszy nowa propozycja budżetowa rządu premiera Donalda Tuska.

Wszyscy na tym skorzystamy

Informacje o założeniach zawartych w planie budżetu na rok 2009 spotkają się z pozytywnym przyjęciem nie tylko ze strony przedsiębiorców różnych branż, ale również osób prywatnych. Pomyślne wprowadzenie w życie projektu Ministerstwa Finansów oznacza nie tylko większy komfort podróżowania, ale przede wszystkim rozwój przemysłu, usług i turystyki.
Zaloguj się by skomentować