Zaloguj się

Prologis Park Uzice nagrodzony za magazyn

ProLogis Park Uzice to pierwszy zrównoważony obiekt magazynowy firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Właśnie otrzymał dwie nagrody za osiągnięcia w projektowaniu i realizacji obiektów magazynowych. 

Na tegorocznej konferencji LOG-IN w czeskiej Pradze, ProLogis Park Uzice otrzymał nagrodę "Najlepszy Magazyn 2008 roku" (Best Warehouse 2008). Park konkurował z czterema innymi projektami. Jurorzy oceniali następujące kryteria: poziom innowacyjności, doskonałość produktu, nowe i innowacyjne technologie oraz procedury, korzyści, jakie projekt czy produkt daje klientom (wyniki końcowe, oszczędność kosztów, itp.), oraz znaczenie projektu czy produktu dla czeskiego rynku logistycznego.

Na dorocznej gali wręczania nagród Construction Investment Journal Awards w Polsce, ProLogis Park Uzice otrzymał nagrodę Najlepszy „Zielony” Projekt w Europie Środkowo-Wschodniej (Best CEE Green Development), w nowej kategorii nagród CIJ Awards. Ta szczególna kategoria jest otwarta dla wszystkich klas obiektów, co oznacza, że ProLogis Park Uzice konkurował w niej z centrami handlowymi, projektami biurowymi oraz mieszkaniowymi z całej Europy Środkowo-Wschodniej. Najlepszy „Zielony” Projekt w Europie Środkowo-Wschodniej wybrało jury składające się z ekspertów rynku opierając się na takich kryteriach jak: nowoczesne rozwiązania z dziedziny zrównoważonego rozwoju, tworzenie komfortowego wnętrza, dostęp do komunikacji publicznej, rentowność, a także wysoka jakość projektu budowlanego.

- Tak w Czechach jak i Polsce, w tym roku sektor budowlany został zdominowany przez kilka kluczowych kwestii. Należy do nich rosnące znaczenie innowacyjnych, skutecznych i, przede wszystkim, zrównoważonych rozwiązań budowlanych. Jesteśmy niezmiernie dumni, że ProLogis Park Uzice, nasz pierwszy zrównoważony obiekt magazynowy w Europie Środkowo-Wschodniej, otrzymał dwie tak prestiżowe nagrody. Mamy nadzieję, że stanowi on wzór dla wszystkich przyszłych zrównoważonych projektów w regionie - powiedział Graham Reece, Director of Project Management ProLogis na Europę Środkowo-Wschodnią.

W skali globalnej ProLogis zrealizował siedem „zielonych” obiektów magazynowych w różnych lokalizacjach, a kilka innych było w fazie projektowania pod koniec 2007 roku. Wśród nich są dwa obiekty posiadające certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) w Stanach Zjednoczonych, dwa budynki certyfikowane wg normy CASBEE (Comprehensive Assessment System for Building Environmental Efficiency) w Japonii, jak również trzy budynki z certyfikatem BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) w Wielkiej Brytanii.
Ostatnio zmieniany w czwartek, 20 listopad 2008 13:04
Zaloguj się by skomentować