Zaloguj się

GEFCO Polska i TNT Express - Operatorzy Logistyczni Roku

5 grudnia podczas uroczystej gali w warszawskim hotelu Sofitel Victoria miało miejsce ogłoszenie wyników programu badawczego Operator Logistyczny Roku. Złote Godła Operatora Roku 2008 zdobyły firmy Gefco Polska i TNT Express Worldwide (Poland), a brązowe przypadły w udziale firmie Maszoński Logistic i UPS Polska.

- Dla GEFCO zdobycie tej, bodaj najważniejszej na rynku logistycznym w Polsce nagrody, jest olbrzymim zaszczytem, ale też potwierdzeniem tego, że ciągłe inwestowanie w jakość naszych usług przynosi wymierne efekty. To także bardzo silny impuls dla nas wszystkich do tego, by cały czas iść do przodu, nie spoczywać na laurach i ciężko pracować na rzecz satysfakcji klientów. Ich zadowolenie to jeden z naszych bezwzględnych priorytetów. – mówi Bogdan Młynarczyk, Dyrektor Generalny GEFCO Polska. - Rok 2008 nie był łatwy dla branży logistycznej w Polsce. Jednak dzięki twardej polityce jakości, rozsądnym inwestycjom i  bardzo elastycznemu podejściu do naszych klientów, firmie GEFCO udało się osiągnąć zadowalające rezultaty. Zdobycie tytułu Operatora Logistycznego Roku jest wspaniałym ukoronowaniem tego sukcesu.

­- Przewaga konkurencyjna TNT przejawia się w niezawodności dostaw i jakości obsługi – ocenia Piotr Szreter z Data Group Consulting. - Oferta firmy należy do najsilniej sprofilowanych na rynku usług kurierskich, dzięki czemu w wymienionych dziedzinach nie znajduje równych pod względem penetracji rynku. TNT jest liderem w zakresie usług kurierskich dla dużych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych, gdyż tej grupie jest w stanie zaoferować atrakcyjne pod względem jakości wyspecjalizowane pakiety usług.

Program Operator Logistyczny Roku organizowany jest od 2002 roku przez instytucję badawczą Data Group Consulting oraz dwumiesięcznik branżowy „Eurologistics”. Celem programu jest wskazanie najlepszych praktyk w logistyce, zdefiniowanie przyczyn powodzenia w walce konkurencyjnej oraz wyróżnienie najlepszych operatorów usług logistycznych. Zwycięzca wyłaniany jest w drodze badań opinii reprezentatywnej grupy klientów firm transportowych, logistycznych i spedycyjnych. Do tegorocznej, siódmej  edycji  programu zgłosiło się 43 uczestników -  czołowych przedstawicieli branży w Polsce. Organizatorzy konkursu przeprowadzili blisko 1500 wywiadów z klientami firm logistycznych, starając się stworzyć najbardziej obiektywny obraz jakości usług świadczonych przez głównych graczy na rynku transportowym w Polsce. Głównym wnioskiem, który wysnuli na podstawie  badań autorzy programu, było to, że pomimo globalnego kryzysu finansowego, sektor logistyczny nadal rozwija się dynamicznie. Wciąż rośnie zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi, a w przypadku najlepszych firm transportowych zaufanie klientów pozostaje na niezmienionym poziomie.

Ostatnio zmieniany w środa, 10 grudzień 2008 08:52
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe