Zaloguj się

Zakończył się II etap Olimpiady Logistycznej

Co zaliczamy do infrastruktury punktowej? Jaki rozstaw szyn mają tak zwane tory normalnotorowe? I jakie są charakterystyczne cechy transportu morskiego? - to tylko trzy z dwudziestu pytań, na jakie odpowiadali uczniowie, którzy zakwalifikowali się do okręgowego etapu I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki. Półfinał odbył się 5 stycznia w ośmiu miastach Polski: Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Gliwicach i Szczecinie. W sumie około pięciuset uczniów z całej Polski walczyło o miano najlepszego wśród młodych logistyków.

Egzamin rozpoczął się we wszystkich okręgach około godziny 11.00. Uczestnicy rozwiązując test wielokrotnego wyboru, opracowany przez wykładowców akademickich, sprawdzali swoją wiedzę z zakresu terminologii logistycznej, umiejętności zarządzania zamówieniami, zakupami, dostawami oraz magazynami, a także z technik i technologii w procesach logistycznych.

- Pytania są trudniejsze niż podczas pierwszego etapu, ale uczeń, który dokładnie zna podręczniki obowiązujące w szkołach ponadgimnazjalnych, nie będzie miał problemu z rozwiązaniem zadań - mówi Krystyna Fic-Obszańska z komisji Okręgu Południowo-Zachodniego.

Egzamin trwał godzinę. Po zebraniu kart odpowiedzi, na olimpijczyków czekała mała niespodzianka. Dziesięć osób, które zdobyły najlepsze wyniki podczas pierwszego etapu zmagań, otrzymały od przedstawiciela Wyższej Szkoły Logistyki pamiątkowy dyplom oraz książkę „Zarządzanie Logistyczne”.

Wyniki drugiego etapu poznamy jeszcze przed 26 stycznia. Najlepsza trzydziesta, o zakwalifikowaniu się do finału dowie się osobiście. Do każdego laureata wysłany zostanie list gratulacyjny i zaproszenie na ostateczną rozgrywkę, która odbędzie się 20 marca w siedzibie organizatora - Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

- Otrzymujemy bardzo wiele pozytywnych opinii od nauczycieli i uczniów z całej Polski w związku z organizacją Olimpiady Logistycznej – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. - Jest to część programu współpracy uczelni ze szkołami ponadgimnazjalnymi kształcącymi w zawodach „technik logistyk” i „technik spedytor”, który dynamicznie rozwija się od trzech lat. W lutym po raz kolejny gościć będziemy dziesiątki nauczycieli z całego kraju, aby wspólnie działać na rzecz stałego podnoszenia poziomu edukacji średniej w logistyce.

Partnerami merytorycznymi Olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Sponsorami wydarzenia są natomiast firmy: Epicor i L-Systems.

Patronat medialny objęły: Czasopismo „Logistyka” (patronat główny), „Polska Gazeta Transportowa”, dziennik „Polska Głos Wielkopolski”, portal logistyka.net.pl oraz Studentnews.pl.

Ostatnio zmieniany w piątek, 09 styczeń 2009 12:49
Zaloguj się by skomentować