Zaloguj się

Business Intelligence w iPhonie

Firma QlikTech, dostawca oprogramowania typu Business Intelligence (BI), ogłosił dostępność narzędzia QlikView for iPhone, pierwszą interaktywną mobilną aplikację BI zbudowaną specjalnie dla iPhone'a. QlikView for iPhone w pełni wykorzystuje trójwymiarowy wyświetlacz Multi-Touch oraz odbiornik GPS, aby dostarczyć użytkownikom cenionych funkcjonalności QlikView. QlikView for iPhone daje dostęp do danych biznesowych w czasie rzeczywistym. Aplikację można pobrać za darmo ze strony http://www.apple.com/iphone/appstore.

Profesjonaliści potrzebują mobilnego dostępu do pełnych informacji w czasie rzeczywistym, a nie do statycznych raportów, które pozbawione są szczegółowych informacji. Dzięki QlikView for iPhone, sprzedawcy mogą zagłębiać się w informacje i wyciągać z nich szczegółowe, aktualne dane biznesowe i analizy, które pozwolą im lepiej wykonywać swoją pracę. Począwszy od danych o wybranym kliencie lub produkcie do pojedynczego SKU lub imienia pracownika.

- Dokładnie zbadaliśmy rynek mobilnych aplikacji BI i okazało się, że wszystkie poprzednie próby stworzenia aplikacji spełniającej wymagania mobilnego użytkownika spełzły na niczym - mówi Anthony Deighton, starszy wiceprezes ds. produktu w QlikTech.   - Wyświetlanie statycznego raportu na ekranie urządzenia może być nieznacznie pomocne, ale dostarcza także niezwykle frustrujących doświadczeń, ponieważ nie daje możliwości interakcji z danymi. W QlikView for iPhone użytkownicy otrzymują mobilny widok wybranej podgrupy danych, a także dostęp do informacji biznesowych, których potrzebują. Interaktywność jest jedynym sposobem, aby zaspokoić nadzieje pokładane w mobilnych aplikacjach BI.

QlikView for iPhone w pełni korzysta z możliwości jakie daje interfejs iPhone. Cała aplikacja korzysta z funkcji multi-touch dzięki pełnej implementacji gestów palcami, do których przywykli już użytkownicy. Proste ruchy palcami po ekranie dotykowym pozwalają użytkownikom wybierać, modyfikować i zagłębiać się w dane. Aby wyczyścić wybór, wystarczy potrząsnąć urządzeniem. Popularny trójwymiarowy interfejs Cover Flow pozwala użytkownikom przeglądać analizy w taki sam sposób, w jaki odbywa się przeglądanie okładek albumów i wykonawców w programie iTunes. Wszystkie zmiany są odzwierciedlane na ekranie Cover Flow w czasie rzeczywistym.

Dodatkowo, QlikView for iPhone wykorzystuje odbiornik GPS do tworzenia raportów dotyczących danej lokalizacji. Na przykład, QlikView for iPhone może automatycznie wyświetlać dane danego dostawcy, oddziału lub dystrybutora, gdy użytkownik znajdzie się w jego lokalizacji lub siedzibie. Gdy sprzedawcy przed spotkaniem szybko potrzebują informacji na temat danego konta, nie musza już wertować listy na której znajduje się 250 kont przypisanych do danego regionu. Zamiast tego, dzięki odbiornikowi GPS, iPhone będzie wiedział, gdzie aktualnie znajduje się użytkownik i szybko odnajdzie dane biznesowe dotyczące miejsca, do którego się udaje.

- QlikView for iPhone zaciera granice pomiędzy mobilnymi i stacjonarnymi narzędziami BI - twierdzi Deighton. - Od lat użytkownicy mobilni marzyli o możliwości dostępu do w pełni aktualnych danych dotyczących sprzedaży, zapasów i finansów firmy. QlikView for iPhone obraca to marzenie w rzeczywistość. Gdy raz zakosztuje się mobilnego dostępu do danych biznesowych w czasie rzeczywistym, nie ma już od tego odwrotu.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 21 kwiecień 2009 13:01
Zaloguj się by skomentować