Zaloguj się

Nowa propozycja DHL Express dla branży medycznej

DHL Express (Poland) uruchomił nowy dział Medical Desk, specjalizujący się w obsłudze przesyłek wymagających transportu w ściśle określonej temperaturze. Ze względu na inne wymagania procesu transportowego tworzą go dwie sekcje: krajowa i międzynarodowa. Klienci mogą też skorzystać z szerokiej oferty opakowań specjalistycznych. Tym samym rozszerzona została oferta skierowana do firm z branży farmaceutycznej (badania kliniczne), medycznej (służba zdrowia, laboratoria, ośrodki naukowe), chemicznej i spożywczej.

Bezpieczny transport w kontrolowanej temperaturze jest niezbędny w przypadku tak wrażliwych i specjalistycznych przesyłek jak próbki medyczne (przesyłane do badań laboratoryjnych, np. krew, osocze), wyniki badań z akademickich ośrodków naukowych czy odczynniki chemiczne. Wymaga on zachowania ściśle określonych warunków i czasu transportu, które może zapewnić firma z doświadczonym zespołem specjalistów, rozwiniętą siecią logistyczną i pełnym wsparciem technologicznym.

- Transport przesyłek wrażliwych, głównie w sieci międzynarodowej, był przez nas realizowany od kilku lat. W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania tego typu usługami także w obsłudze krajowej. Klienci, szczególnie z branży farmaceutycznej, coraz częściej oczekują od nas profesjonalnego wsparcia w zakresie organizacji i zarządzania kompleksowym procesem logistycznym. Uruchomiając teraz nowy, ściśle wyspecjalizowany dział odpowiadamy na te potrzeby - powiedział Robert Sulich, dyrektor ds. produktów DHL Express (Poland).

Medical Desk odpowiada za kompleksowe zarządzanie procesem transportu przesyłek wrażliwych, przesyłanych w kraju i za granicę. Wyszkolony zespół specjalistów zapewnia klientom pełne doradztwo w zakresie specyfikacji przesyłek i opakowań, które powinny być użyte. Do jego zadań należy ustalenie szczegółów realizacji zlecenia, sposobu i terminu odbioru oraz doręczenia przesyłki. Na każdym etapie proces transportowy jest ściśle monitorowany - od momentu otrzymania zlecenia, przez dostawę odpowiedniego opakowania, spakowania i doręczenia przesyłki do odbiorcy. W przypadku transportu międzynarodowego, który obejmuje 220 krajów na całym świecie (w zależności od zawartości i materiału pakującego), pod uwagę musi być brany czas tranzytu, przepisy i procedury celne obowiązujące w kraju przeznaczenia oraz warunki transportu lotniczego IATA. Konsultanci z sekcji międzynarodowej Medical Desk doradzają i udzielają klientom pełnej informacji na ten temat.   

Oferta DHL Express obejmuje transport przesyłek w suchym lodzie, w kontrolowanej temperaturze i opakowaniach specjalistycznych. W przypadku usług międzynarodowych, tak jak w ofercie standardowej, realizowane są usługi terminowe z dostawą do określonej godziny 9:00 lub 12:00 (DHL EXPRESS 9:00 i DHL EXPRESS 12:00), do końca dnia roboczego (DHL EXPRESS WORLDWIDE). Klienci mogą skorzystać także z usług dodatkowych typu dostawa w sobotę czy potwierdzenie doręczenia (POD). Tylko w przypadku przesyłek krajowych dostępna jest opcja zwrotu potwierdzonych dokumentów dołączonych do listu przewozowego (ROD).

Prace nad uruchomieniem Medical Desk rozpoczęły się w maju 2009 roku. Sekcja krajowa działa od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-17:00, natomiast międzynarodowa - od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-17:00. Z konsultantami można się połączyć przez Contact Center, tel. (042) 6 345 345, 0 801 345 345 lub emailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (krajowa) i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (międzynarodowa). Przez całą dobę działa Sekcja Usług Niestandardowych.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 04 sierpień 2009 13:44
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe