Zaloguj się

Nowa wersja komunikatora dla przewoźników

Twórcy giełdy ładunkowej - TRANS na swojej stronie internetowej www.trans.eu/pl udostępnili właśnie najnowszą wersję komunikatora oznaczoną numerem TRANS 3.2. Wśród największych zmian nowej wersji są: system ocen i komentarzy przewoźnika, inteligentne sortowanie ofert ładunków i pojazdów SmartSort, dzielenie tras kabotażowych ale przede wszystkim, bazujące na technologii Skype, rozmowy głosowe. TRANS 3.2 to najbardziej zaawansowana wersja w historii giełdy - twierdzą projektanci giełdy.

Od uruchomienia ostatniej wersji Trans 3.0, która zawierała takie nowości jak: system ocen i komentarzy kontrahentów czy wskaźnik wiarygodności płatniczej firm minęło niespełna 6 miesięcy, a spółka Logintrans zaskakuje kolejną odsłoną swojej platformy.

Rewolucyjną zmianą nowej wersji są rozmowy głosowe (VoIP), które za pomocą komunikatora mogą prowadzić między sobą użytkownicy TRANS-a z całej Europy. Korzystanie z tego rozwiązania to idealny sposób na oszczędności w firmie - rozmowy głosowe przez TRANS są całkowicie darmowe. W dalszym ciągu klienci firmy mogą korzystać z rozmów tekstowych (chat) przez komunikator, tak jak robili to dotychczas.

- Rozmowy głosowe w nowej wersji to skok o generację. Kontakt takim kanałem przebiega szybciej , a wszelkie ustalenia pomiędzy stronami są dokładniejsze - podkreśla Grzegorz Haładus, PR&Communications Manager w firmie Logintrans. - Aby zadzwonić do użytkownika giełdy wystarczy zaznaczyć go w oknie komunikatora i kliknąć przycisk "Zadzwoń".

W wersji 3.2 rozbudowano, znany z TRANS 3.0, system ocen i komentarzy kontrahentów. O ile w poprzedniej wersji swoją opinię na temat kontrahenta, wyrażoną w postaci ocen i komentarzy, mogli wystawiać tylko przewoźnicy swoim zleceniodawcom, o tyle w wersji 3.2 możliwość oceny swoich podwykonawców otrzymali także zleceniodawcy ładunku (mogą oceniać profesjonalizm, terminowość czy  solidność przewoźnika).

Nowością jest Certyfikat "Rzetelny Przewoźnik", który będzie nadawany wybranym przewoźnikom spełniającym kryteria wiarygodności, solidności czy wysokiej jakości wykonywanych usług. Taki certyfikat pomoże zleceniodawcy przy podjęciu decyzji o współpracy z przewoźnikiem, z którym dotychczas nie współpracował. Certyfikat zostanie przyznany wyłącznie przewoźnikom, których np. staż na rynku jest nie krótszy niż 3 lata, posiadają wymagane licencje i ubezpieczenia czy mają dobrą kondycję finansową.

Dzięki funkcji inteligentnego sortowania ofert SmartSort użytkownik giełdy w pierwszej kolejności zobaczy oferty osób posiadających tę samą co on wersję komunikatora, mówiących w jego języku czy posiadających cenę frachtu przy ofercie. Na giełdzie został stworzony specjalny algorytm, w wyniku działania którego każdej składanej ofercie zostaje przydzielona wartość punktowa. Na jej podstawie oferty zostają rozdzielane do dwóch grup zawierających 20 oraz 80 procent wszystkich ofert. Oferty z wyższą wartością współczynnika SmartSort trafiają do pierwszej grupy w wyniku czego prezentowane są w pierwszej kolejności.

Pełna lista zmian dostępna jest pod adresem: http://www.trans.eu/pl/index.php?option=content&task=view&id=358
Wersję TRANS 3_2 można pobrać spod linku http://www.trans.eu/instal_32.php

Ostatnio zmieniany w czwartek, 08 październik 2009 15:34
Zaloguj się by skomentować