Zaloguj się

Światowe spotkanie branży logistycznej w Berlinie

21 października rozpoczął się w Berlinie 26 Niemiecki Kongres Logistyczny. 3000 uczestników reprezentujących przemysł, handel, usługodawców logistycznych i naukę, przez 3 dni będzie obradować i wymieniać poglądy. 141 referentów z 40 państw, 180 wystawców i 200 akredytowanych dziennikarzy, to dalsze liczby świadczące o rozmiarze i międzynarodowym zasięgu tej imprezy, ale w szczególności o roli logistyki.

Jak podkreślił, otwierający obrady Prezes Zarządu Niemieckiego Towarzystwa Logistycznego, Prof. Raimund Klinker, w dobie kryzysu logistyka zyskała jeszcze ważniejszą rolę w kształtowaniu procesów gospodarczych. To w logistyce firmy znalazły potencjał do redukcji kosztów, wdrażania innowacyjnych rozwiązań i możliwości ochrony środowiska. Prezentowane statystki dowodzą również, iż w branży logistycznej zaczynamy powoli ale konsekwentnie wychodzić z kryzysu. Ponad jedna trzecia przedsiębiorstw zwiększa swoje inwestycje na innowacje, a ponad połowa nie zmieniła w ogóle w 2009 roku planów inwestycyjnych.

Tegoroczną Niemiecką Nagrodę Logistyczną odebrała na gali towarzyszącej kongresowi Grupa Würth - światowy producent materiałów mocujących i montażowych, za projekt pn. „Modularna logistyka: rozwiązanie dla multikanałowej dystrybucji”.
http://www.bvl.de/

- "Sukces pochodzi z wewnątrz", pod tym hasłem odbywa się w tym roku Niemiecki Kongres Logistyczny (Berlin, 21-23 października 2009). I rzeczywiście pierwsze wystąpienia podczas obrad plenarnych bardzo mocno odnosiły się do tej myśli. Zarówno Werner M. Bahlsen (Prezes Bahlsen GmbH & Co. KG) jak i dr Frank Appel (Prezes Zarządu DB DHL) dowodzili, że siła ich przedsiębiorstw tkwi w odpowiednio przygotowanych, poinformowanych pracownikach. W czasie kryzysu, który dotknął także branżę logistyczną, konieczne i możliwe jest wprowadzanie zmian, rozwijanie potencjału oraz przygotowywanie przedsiębiorstwa - jego kultury i strategii na przyszłość, tylko z odpowiednio zmotywowanymi pracownikami - komentuje prosto z Berlina Ilona Kużaj-Aydar.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 22 październik 2009 14:05
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe