Zaloguj się

Poczta Polska oferuje tańsze usługi dla klientów e-sklepów

Tylko 7 zł zapłacą klienci Poczty Polskiej za E-PRZESYŁKĘ do 1 kg. O nadejściu przesyłki, będą powiadamiani SMS-em albo e-mailem.

Do tej pory Poczta Polska testowała to rozwiązanie na grupie wybranych nadawców. Od stycznia 2010 roku zaoferowała je wszystkim odbiorcom.

- E- PRZESYŁKA daje klientowi wiele możliwości wyboru i jest atrakcyjna cenowo. Na przykład E-PRZESYŁKĘ standard ważącą do 1 kg będzie można wysłać już za 7 zł, natomiast E-PRZESYŁKĘ pobranie ważącą do 1 kg już za 10 zł - mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej S.A. - Dzięki niższym kosztom mogliśmy zaoferować klientom niższą cenę. Usługa jest już po etapie pilotażu. Teraz zabiegamy o to, by sklepy internetowe wpisały E- PRZESYŁKĘ na listę możliwych sposobów dostawy - dodaje.

Usługa E-PRZESYŁKA polega na przyjęciu, przemieszczeniu oraz doręczeniu przesyłki rejestrowanej tylko poprzez jej wydanie w wyznaczonej placówce pocztowej wskazanej przez nadawcę. O możliwości i miejscu odbioru przesyłki, adresat informowany jest pocztą elektroniczną albo przez sms.

W ramach usługi mogą być nadawane następujące rodzaje przesyłek:
• przesyłka standard, która polega na przyjęciu i przemieszczeniu oraz wydaniu przesyłki adresatowi lub innej osobie uprawnionej do jej odbioru,
• przesyłka pobranie, która polega na przyjęciu i przemieszczeniu oraz wydaniu przesyłki adresatowi lub innej osobie uprawnionej do jej odbioru oraz pobraniu należnej kwoty i niezwłocznym przekazaniu jej na adres lub rachunek bankowy wskazany przez nadawcę.

Usługa realizowana jest w terminie deklarowanym D+3 (gdzie D oznacza dzień nadania przesyłki, 3 oznacza liczbę dni, które upłynęły od dnia nadania przesyłki do dnia pierwszego powiadomienia adresata o możliwości odbioru przesyłki, z wyłączeniem sobót i dni ustawowo wolnych od pracy). Maksymalna deklarowana wartość przesyłki oraz maksymalna wysokość kwoty pobrania wynosi 20000 zł. Minimalne wymiary E-PRZESYŁKI wynoszą 150 mm x 250 mm, natomiast maksymalne 600 mm x 500 mm x 300 mm.

Za dodatkową opłatą Poczta Polska oferuje nadawcy E-PRZESYŁKI możliwość skorzystania z następujących świadczeń:
• traktowanie przesyłki jako przesyłki z zadeklarowaną wartością,
• potwierdzenie wydania albo zwrotu przesyłki sms-em albo pocztą elektroniczną (e-mail)
• ostrożnie,
• sprawdzenie zawartości przesyłki przez odbiorcę wraz z uzyskaniem dowodu tego sprawdzenia (usługa realizowana wyłącznie dla przesyłki pobranie).

Obecnie Firma świadczy nową usługę już w 990 placówkach pocztowych. W lutym usługa E-PRZESYŁKA ma być dostępna w kolejnych 150. Wyszukiwarka placówek Poczty Polskiej wydających E-PRZESYŁKI jest dostępna na stronie www.poczta-polska.pl/eprzesylka.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 02 luty 2010 13:20
Zaloguj się by skomentować