Zaloguj się

IV Forum Nauczycielskie WSL

26 lutego 2010 r. do Poznania przyjechało 211 nauczycieli ze 122 szkół kształcących w zawodach: technik logistyk i technik spedytor.

Nauczyciele logistyki zapoznali się z ofertą studiów podyplomowych, dzięki którym mogą podnosić swoje kwalifikacje. Otrzymali też specjalnie przygotowane dla nich płyty z materiałami dydaktycznymi. Są one efektem współpracy uczelni z firmami logistycznymi, które dzielą się swoimi projektami, zdjęciami i filmami na potrzeby szkolnictwa. Na forum zaprezentowano portal http://www.szkolysrednie.wsl.com.pl/, na którym nauczyciele mogą wzajemnie się konsultować i wymieniać materiałami. Uczestnicy forum zapoznali się z programem szkolnych wycieczek do Wyższej Szkoły Logistyki. Poznańska uczelnia przyjęła już ponad 2500 uczniów organizując im wykłady i wyjazdy do firm logistycznych. Jednym z tematów, poruszanych podczas spotkania, były zmiany programowe w nauczaniu zawodów technik logistyk i technik spedytor. Zaprezentowano również nowe podręczniki dla szkół („Język angielski dla logistyków” oraz „Zapasy i magazynowanie”). Panel informacyjny forum zakończyła relacja z II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Organizatorzy forum, omówili także trzy projekty unijne realizowane przez WSL, z których mogą korzystać nauczyciele: „Wielkopolska Musi Wiedzieć”, DELPHI i „Wirtualne laboratoria - sukces innowacji”. W ramach projektu „Wielkopolska Musi Wiedzieć” powstaje Logistyczna Platforma Badawcza. Będzie to portal internetowy umożliwiający zacieśnienie współpracy pomiędzy szkołami i firmami, pełniący jednocześnie funkcję bazy informacji o pracy i edukacji logistycznej. Od 2010 r. ruszyła platforma LOGISTICSTUBE w ramach projektu DELPHI. Dzięki niej, nauczyciele będą mieli dostęp do materiałów dydaktycznych. Trzeci projekt - „Wirtualne laboratoria – sukces innowacji” ma ruszyć od czerwca 2010 r. Dzięki niemu, trzy szkoły z każdego województwa będą prowadzić zajęcia w oparciu o innowacyjne laboratoria logistyczno-spedycyjne i magazynowe dostępne on-line. Z dużym zainteresowaniem uczestników forum, spotkało się wystąpienie dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie, Jerzego Rozynka, który omówił organizację systemu nauczania przy pomocy programów modułowych. Konferencję zakończyły warsztaty, na których nauczyciele zapoznali się m.in. z oprogramowaniem MonZa Edu przeznaczonym do zajęć z przedmiotu „Laboratorium magazynowe”.

- Z roku na rok mamy coraz więcej uczestników Forum Nauczycielskiego - mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL. - Dzieje się tak dlatego, że nauczyciele dostrzegają ogrom pracy na rzecz poprawy jakości kształcenia w logistyce na poziomie średnim i chcą być częścią tego programu, a także decydują się czerpać z doświadczeń innych.

Patronat medialny nad IV Forum Nauczycielskim objęły czasopisma: „Logistyka”, „Polska Gazeta Transportowa”, „Gazeta Szkolna”, „Logistyka a Jakość”, „Nowoczesny Magazyn”, „Transport i Spedycja”; radio Planeta oraz portale: logistyka.net.pl, student news.pl, e-fakty.pl. Partnerzy wydarzenia to: Instytut Logistyki i Magazynowania, Grupa Raben, Elettric 80, ProLogis, Epicor, Panopa, DHL Express, Promag, Quantum Software, SKK Systemy Kodów Kreskowych, Wincanton oraz Pekaes.

Ostatnio zmieniany w piątek, 05 marzec 2010 17:36
Zaloguj się by skomentować