Zaloguj się

DHL Express uruchomił nowe terminale w Tarnowie i Ciechanowie

DHL Express (Poland), lider na rynku krajowych i międzynarodowych usług ekspresowych, uruchomił nowe terminale w Tarnowie i Ciechanowie. Obiekty są kolejnym etapem realizacji strategii inwestycyjnej firmy w rozwój krajowej sieci logistycznej. Ich łączna wartość wyniosła ponad 3 mln EUR.Terminal w Ciechanowie
Nowy terminal DHL jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Ciechanowie. Zbudowany w ciągu 200 dni roboczych, może obsługiwać do 8,5 tys. przesyłek na dobę, czyli o 250% więcej niż poprzedni obiekt. Tak znaczny wzrost jest możliwy dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, m.in. liczącego ponad 62 m sortera z wydajnością 2200 paczek na godzinę. Terminal posiada 10 bram z rampami hydraulicznymi do obsługi samochodów ciężarowych i 18 bram dla samochodów dostawczych do obsługi przesyłek kurierskich paczkowych. Powierzchnia hali magazynowej wynosi 1630 m kw. W regionie ciechanowskim firma jest obecna od 13 lat. Obecnie klientów obsługuje blisko 50 pracowników i kurierów. Aby zwiększyć efektywność procesowania przesyłek zatrudniono dodatkowych pracowników.

Terminal w Tarnowie
Nowy terminal DHL jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Tarnowie. Zlokalizowany jest w Tarnowskim Klastrze Przemysłowym. Może on obsługiwać do 8 tys. przesyłek na dobę, czyli aż o 100 % więcej niż poprzedni obiekt, dzięki zastosowaniu licznych nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Jednym z nich jest sześćdziesięciometrowy, automatyczny sorter z wydajnością 2200 paczek na godzinę. Terminal posiada 9 bram z rampami hydraulicznymi do obsługi samochodów ciężarowych oraz 27 bram dla samochodów dostawczych do obsługi przesyłek kurierskich paczkowych. Powierzchnia hali magazynowej wynosi 1440 m kw. W regionie tarnowskim DHL Express jest obecny od 15 lat. Klientów obsługuje blisko 50 pracowników i kurierów. Aby zwiększyć efektywność procesowania przesyłek dodatkowo zatrudniono pracowników magazynowych.

W terminalach klienci korzystają z pełnej oferty firmy - krajowych oraz międzynarodowych (ponad 220 krajów na świecie) usług ekspresowych. Terminale obsługują przesyłki standardowe do 31,5 kg, powyżej 31,5 kg do 1000 kg oraz przesyłki niestandardowe, wymagające specjalnego procesu sortowania. Najważniejsze korzyści dla klientów to:
•    Wydłużenie czasu obsługi - dzięki przenośnikom oraz odpowiedniej ilości bram załadowczych kurierzy wcześniej rozpoczynają doręczanie przesyłek i później je odbierają.
•    Pełne bezpieczeństwo przesyłek - nowoczesne systemy monitoringu.
•    Usprawnienia w obsłudze i przyspieszenie procesu transportowego - dogodna lokalizacja.
Kurierzy DHL Express wyposażeni są w nowoczesne przenośne skanery. Dzięki temu w systemie online mogą odbierać i przesyłać informacje o statusie realizacji zleceń. Te informacje widoczne są w systemie DHL, co zapewnia pełną kontrolę nad procesem transportowym. Klienci mogą sprawdzić status przesyłki na www.dhl.com.pl lub w Contact Center DHL Express.

- Nowoczesne terminale w Tarnowie i Ciechanowie to kolejne inwestycje, dzięki którym znacząco zwiększymy efektywność i dostępność naszych usług. Wydłużenie czasu obsługi oznacza dłuższy kontakt z klientami. To jest dla nas najważniejsze, bo jako DHL Express dokładamy wszelkich starań, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie i zawsze odpowiadać na potrzeby naszych klientów - powiedział Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express (Poland).

W ramach realizowanej przez DHL Express strategii proekologicznej GoGreen, w nowych terminalach wdrożone zostały odpowiednie rozwiązania - segregacja odpadów, ogrzewanie gazowe i system odprowadzania ścieków do miejskiej kanalizacji.

Ostatnio zmieniany w piątek, 18 czerwiec 2010 13:50
Zaloguj się by skomentować