Zaloguj się

Firma Leartes stawia na spedycję drobnicy

Usługi drobnicowe to przyszłość rynku przewozowego. To niezwykle atrakcyjny sektor branży TSL, dlatego coraz więcej podmiotów decyduje się na wejście w ten segment rynkowy. Trójmiejska firma spedycyjna Leartes, oferująca kompleksowe usługi z wykorzystaniem wszystkich gałęzi transportu, rozbudowuje dział spedycji drobnicowej, aby zwiększyć udziały spółki w tym sektorze.Drobnica, czyli towar przesyłany w niewielkich opakowaniach, wymaga płynnego, nieograniczonego długotrwałymi procedurami celnymi przepływu. Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej, wiążące się ze „zniesieniem granic” na obszarze państw członkowskich, spowodowało dynamiczny rozwój sektora spedycji drobnicowej. Wpływ na to miała również ogólna tendencja rynkowa do zwiększania częstotliwości dostaw oraz zmniejszania jednorazowej ilości dostarczanego towaru.

- Spedycja drobnicy jest obecnie dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwala uzyskać oszczędności oraz zmniejsza ryzyko biznesowe. Dlatego firmy coraz częściej korzystają z drobnicy w trudnych dla siebie czasach - mówi Anna Grulkowska, prezes zarządu firmy Leartes.

Liczba przesyłek drobnicowych wzrosła w latach 2003-2005 o około 100%. W kolejnych latach wzrost ten utrzymywał się na poziomie 20%. Od początku spowolnienia gospodarczego, które nastąpiło w 2008 roku, widoczny jest nagły wzrost liczby ofert przewozów drobnicowych. Potwierdza to, że w okresie bessy istnieje duże zapotrzebowanie na transport mniejszych ilości towarów. W pierwszym półroczu 2010 roku trend ten jest kontynuowany i zaobserwować można dalsze wzrosty obrotu drobnicy.

- Wielu operatorów logistycznych i spedytorów świadczy usługi drobnicowe, ponieważ wiedzą, że to właśnie drobnicę czeka teraz największy rozwój. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne pod względem ekonomicznym. W mediach pojawia się obecnie coraz więcej informacji o nowych drobnicowych kierunkach. Nasza firma również dostrzega tę ogólną tendencję rynkową i podejmujemy działania w celu intensyfikacji naszego zaangażowania w ten sektor. Obecnie jesteśmy na etapie rozbudowywania naszego działu spedycji drobnicowej. Poszukujemy doświadczonych ekspertów w tej dziedzinie - dodaje Anna Grulkowska.

Wybierając spedytora, który zajmie się transportem drobnicy, firmy powinny zwracać uwagę na kilka elementów. Jednym z takich czynników jest cena, która zawiera stawki frachtu oraz dodatkowe ubezpieczenia przesyłek i przygotowanie dokumentacji przewozowej. Decydując się na ofertę konkretnego spedytora, przedsiębiorstwo powinno w szczególności kierować się terminowością dostaw. Równie ważnymi czynnikami są doświadczenie spedytora oraz jego wiarygodność finansowa, które gwarantują określoną jakość realizacji usługi. Elementy te dają zleceniodawcy poczucie bezpieczeństwa oraz pewność dostarczenia nieuszkodzonej przesyłki.

- O dobrej współpracy decyduje również sprawna komunikacja z klientem oraz odpowiadanie na indywidualne potrzeby i oczekiwania każdego ze zleceniodawców - stwierdza Anna Grulkowska z firmy Leartes.

Ważnymi wyznacznikami dobrej jakości obsługi drobnicowej są także korzystanie z rozwiązań „just in time” oraz „door to door”.

Zaloguj się by skomentować