Zaloguj się

Panattoni Europe dla Zelmera - startuje budowa nowego BTSu

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka
Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce, rozpoczyna budowę nowoczesnej powierzchni przemysłowej dla nowego klienta - firmy Zelmer SA.Obiekt o powierzchni 32500 m kw. o charakterze build-to-suit (BTS) przeznaczy 28500 m kw. na hale produkcyjne i magazynowe. Pomieszczenia socjalno-biurowe zajmą 4000 m kw. Inwestycja powstaje na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Zleceniodawcą nowopowstającej inwestycji jest Grupa Kapitałowa Zelmer, największy polski producent drobnego sprzętu AGD.

- Rzeszowski BTS dla Grupy Zelmer to pierwszy projekt Panattoni Europe w regionie podkarpackim, a także w obrębie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jego realizacja jest najlepszym dowodem na coraz większe zainteresowanie budowaniem obiektów przemysłowych w ramach SSE, co bezpośrednio wynika ze zmian przepisów prawa. Dzięki nim, na przykład Zelmer skorzysta z rozszerzenia kosztów kwalifikowanych, uprawniających do 50 procent ulgi - powiedział Marek Foryński, dyrektor grupy BTS, Panattoni Europe. - Zapewne jest to kierunek, w którym może rozwijać się rynek nieruchomości przemysłowych.

Planowanie realizacji powstającego BTSu w Rzeszowie przebiegało pod hasłem optymalizacji - dotychczas istniejące jednostki produkcyjne będą zastąpione jednym wielofunkcyjnym obiektem przemysłowym. Z tego powodu, nowy obiekt Zelmera to nie tylko optymalne zagospodarowanie terenu, ale i ekooptymalizacja. W obiekcie Panattoni Europe zastosowane zostaną nowoczesne instalacje technologiczne, które odpowiadać będą za gospodarowanie energią. Dzięki nim możliwe będzie przeprowadzenie procesu rekuperacji, a więc odzyskania energii termicznej, wykorzystywanej do ogrzewania pomieszczeń obiektu. BTS będzie wyposażony również w lakiernię i suszarnię. BTS Panattoni Europe w Rzeszowie to nowoczesny park przemysłowy zlokalizowany w Rogoźnicy oraz Woli Cichej, w gminie Głogów Małopolski - 8 km na północ od centrum Rzeszowa, 200 m od przystanku kolejowego tuż przy drodze krajowej nr 9 Radom - Rzeszów, 600 m od budowanego węzła A4 „Rzeszów Centralny” oraz 4 km od lotniska Rzeszów Jasionka.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 16 wrzesień 2010 14:59
Zaloguj się by skomentować