Zaloguj się

Integracja branży transportowej - Transport Week 2011

W dniach 1-3 marca 2011 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się wydarzenie Transport Week 2011. Głównym tematem imprezy będzie: "Integracja a konkurencja w sektorze transportu: Region Bałtyku oraz Europy Centralnej i Wschodniej". Na wydarzenie to składają się trzy konferencje: Baltic Ro-Ro and Ferry Conference, Baltic Container Conference oraz Railport Conference.

 

Tematyka poruszana na Transport Week 2011 skupi się m. in. wokół następujących zagadnień:
- Zmiany w strukturze i kierunkach wymiany handlowej (wpływ Chin i Rosji).
- Nowe korytarze na mapie Europy - wpływ na sektor transportowy. Czy kryzys coś zmienił?
- Europa Centralna - kierunki obsługi towarowej - przez Bałtyk, Morze Północne, Morze Czarne czy Adriatyk?
- Integracja transportu morskiego i lądowego - przewoźnicy intermodalni, operatorzy portów, linie żeglugowe - kto kogo przejmuje?
- Ro-Ro, Lo-Lo czy transport drogowy w kierunkach Bałtyk - Wielka Brytania, Bałtyk - Hiszpania i Portugalia.

5. edycja międzynarodowej konferencji Baltic Ro-Ro & Ferry Conference jest wydarzeniem skierowanym do firm i organizacji reprezentujących branżę morską, przewoźników promowych i Ro-Ro. Co roku konferencję odwiedza ponad 80 osób decyzyjnych z Regionu Morza Bałtyckiego, specjalizujących się w branży morskiej.

Międzynarodowa konferencja Baltic Container Conference, rokrocznie gromadzi ponad 100 kluczowych reprezentantów z sektora transportu morskiego. Wysoki poziom merytoryczny konferencji oraz jej niezapomniana atmosfera, sprzyjająca wymianie wzajemnych doświadczeń oraz zawieraniu nowych wartościowych znajomości - to największe atuty 5. edycji międzynarodowej konferencji Baltic Container Conference.

4. edycja międzynarodowej konferencji RailPort jest wydarzeniem skierowanym do firm i organizacji reprezentujących branżę kolejową oraz transport kombinowany. Co roku konferencję odwiedza ponad 80 osób decyzyjnych z całej Europy specjalizujących się w kolejowym sektorze transportu.

W Transport Week 2011, zapewne weźmie udział około 500 przedstawicieli sektora transportu z krajów Regionu Morza Bałtyckiego i całej Europy. Impreza ta to nie tylko bogate źródło wiedzy na temat rynku transportowego w Polsce i Europie, ale również doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i integracji reprezentantów różnych sektorów branży transportowej. To także bezpłatne panele, targi oraz Gala Dinner, która odbędzie się 2 marca, po zakończeniu drugiego dnia konferencji.

Wydarzenie Transport Week 2011 zostało objęte m. in. Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego, Mieczysława Struka, Ministerstwa Infrastruktury, Polskiej Izby Spedycji i Logistyki, Organizacji Portów Bałtyckich (BPO) oraz Europejskiej Organizacji Portów Morskich (ESPO).

Więcej informacji jest dostępnych w agendzie konferencji.

Ostatnio zmieniany w środa, 01 grudzień 2010 15:39
Zaloguj się by skomentować