Zaloguj się

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Volvo Ocean Race 2011-12

DHL dostarczy globalne rozwiązania logistyczne dla jednej z najbardziej prestiżowych imprez żeglarskich na świecie Volvo Ocean Race 2011-12.- Volvo Ocean Race jest przedsięwzięciem globalnym, dlatego cieszymy się z możliwości wspierania naszym doświadczeniem i know-how w zakresie transportu i logistyki jednej z najbardziej wymagających międzynarodowych imprez sportowych.  Po raz kolejny udowodnimy, że potrafimy zrealizować kompleksowy globalny projekt ściśle według harmonogramu i w trudnych warunkach - powiedział Thomas George, prezes DHL Freight. - Żegluga na pełnym morzu wymaga umiejętności i cech takich, jak praca zespołowa, pasja, szybkość, wykorzystanie najnowszych technologii i duch walki. Takimi samymi wartościami kierujemy się w DHL - dodał Thomas George.

DHL przygotuje szczegółowy plan obsługi logistycznej zbliżającego się wydarzenia. Zgodnie z jego założeniami, firma zapewni organizatorom imprezy i zawodnikom pełen zakres usług spedycyjnych i logistycznych. Usługi obejmą fracht sprzętu w opcji „z portu do portu” drogą lotniczą, morską i lądową. Jako oficjalny partner logistyczny Volvo Ocean Race, DHL odpowiadać będzie za kompleksowe zarządzanie procesem logistycznym począwszy od odbioru sprzętu i ekwipunku poszczególnych ekip z różnych lokalizacji aż po terminową dostawę kontenerów do wyznaczonych punktów docelowych. Oprócz przewozów lotniczych, morskich i drogowych DHL zagwarantuje także możliwość stałego monitorowania statusu przesyłek oraz usługi związane z odprawą celną i magazynowaniem ładunków. DHL będzie również odpowiedzialny za przesyłki ekspresowe w ramach imprezy.

- Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że firma DHL została naszym oficjalnym partnerem logistycznym - powiedział Knut Frostad, szef regat Volvo Ocean Race. - Wyścig potrzebuje solidnego partnera, dlatego cieszymy się ze współpracy z DHL przy realizacji tak dużego wyzwania i to zarówno w skali sportowej, jak i logistycznej, jakim będzie Volvo Ocean Race.

Regaty rozpoczną się w hiszpańskim porcie Alicante jesienią 2011 roku, a zakończą latem roku 2012 w irlandzkim Galway. W ciągu dziewięciu miesięcy rywalizacji załogi przepłyną ponad 39000 mil morskich po najtrudniejszych akwenach świata, m.in. w okolicach Cape Town, Abu Dhabi, Sanya (Chiny), Auckland, wokół Przylądka Horn do Itajai (Brazylia), Miami, Lizbony i Lorient (Francja). Pierwsze takie regaty odbyły się w latach 1973-74. Przyszłoroczny wyścig będzie jedenastą edycją tej imprezy.

Zaloguj się by skomentować