Zaloguj się

Podsumowanie roku 2010 przez koncern Fraikin

Koncern Fraikin - lider europejskiego rynku wynajmu samochodów dostawczych i ciężarowych jest obecny na rynkach Europy Zachodniej od 65 lat. Zatrudnia w Europie 3500 wyspecjalizowanych pracowników skupionych w 250 oddziałach i dysponuje flotą około 65000 samochodów użytkowych. Firma znana jest z usługi „Full Service Lease” - „Kompleksowego świadczenia usług zarządzania i wynajmu samochodów ciężarowych”. Minęły 4 lata od wejścia koncernu na rynek polski.Polska jest pierwszym rynkiem z dawnej Europy Wschodniej, gdzie Grupa Fraikin zdecydowała się zainwestować i rozszerzyć działalność. Fraikin Polska po 4 latach działań na rynku polskim uzyskał silną pozycję w branży wynajmu długoterminowego. Oferuje również usługi wynajmu krótkoterminowego oraz usługi zarządzania i obsługi flot. Oferta firmy skierowana jest do wszystkich klientów - praktycznie z każdej branży (m.in.: produkcja i dystrybucja, produkcja przemysłowa, handel i usługi, transport i logistyka, budownictwo, usługi kurierskie, publiczne, przewozy specjalistyczne). Obecnie w Polsce do klientów firmy należą m.in.: GRUPA EMPERIA, DANONE, DAR NATURY, EDEN, FRITO LAY, POCZTA POLSKA, MEDICOVER, LUX MED. Fraikin Polska jest w stanie przygotować klientowi flotę złożoną z pojazdów wyposażonych w nietypowe zabudowy np.: karetki, bankowozy, cysterny do przewozu paliw, furgony brygadowe, bramowce i hakowce. Najbardziej popularna oferta firmy to szeroka gama pojazdów od furgonów 3,5 T DMC do ciągników 44 T DMC. Fraikin współpracuje z siecią autoryzowanych serwisów: Mercedesa, Iveco, Fiata, Bridgestone, Goodyear, Carrier, Thermo-King. Głównym produktem Fraikin jest kompleksowa usługa - „Full Service Lease” czyli „Kompleksowe świadczenie usług zarządzania i wynajmu samochodów ciężarowych”. W zakres typowej usługi wynajmu długoterminowego Fraikin wchodzą: doradztwo, konfiguracja pojazdu, finansowanie pojazdu, ubezpieczenie, oznakowanie pojazdu, zamówienie, rejestracja, program obsługi prewencyjnej, inspekcje, administracja szkodowości, opony, przeglądy i naprawy (gwarancyjne i pogwarancyjne), pojazd zastępczy, assistance 24h/7 dni w tygodniu, administracja, podatki, raporty/sprawozdania.
Full Service Lease to usługa o charakterze „360 stopni” - zapewniająca klientowi kompleksowy zakres usług od momentu zakupu pojazdów po finansowanie. Wiele firm decyduje się na ten właśnie produkt ze względu na znaczące benefity:
•    Klient zachowuje kapitał inwestycyjny - umowa wynajmu długoterminowego zapewnia zewnętrzne pozabilansowe finansowanie, dzięki czemu firma zachowuje pełną zdolność kredytową.
•    Zmniejsza poziom ryzyka - Fraikin bierze na siebie ryzyko finansowe związane z zakupem, adaptacją, utrzymaniem i odsprzedażą pojazdu.
•    Ułatwienia organizacyjne dla klienta - skoncentrowanie się na podstawowej działalności - powierzenie Fraikin wielu złożonych zadań, związanych z utrzymaniem pojazdów i zarządzaniem flotą.
•    Redukcja kosztów klienta - lepsze zarządzanie flotą prowadzi do zmniejszenia liczby pojazdów, na przykład o te, które utrzymywane są tylko „na wypadek awarii”.
•    Precyzyjne prognozowanie - standardowa zasada rozliczania usług w oparciu o stałą opłatę miesięczną umożliwia precyzyjne budżetowanie i lepsze prognozowanie rzeczywistych przyszłych wydatków.
•    Zapewnienie jakości usług - korzyści z efektywnego zarządzania pojazdami to krótszy czas przestojów i większa niezawodność floty, co znacznie podnosi jakość świadczonych usług dla klienta finalnego.

Wyniki sprzedaży polskiej spółki Fraikin Polska są bardzo satysfakcjonujące, mimo spowolnienia w branży samochodów użytkowych w 2009 r. Na koniec tego roku (2010 r.) spółka planuje zwiększyć sprzedaż o 40% w porównaniu do roku 2009, natomiast flota pojazdów powiększy się aż o 1500 szt. 

- W dobie kryzysu nie odczuwamy spadku zainteresowania naszymi usługami, wręcz przeciwnie kryzys spowodował, że firmy szybciej „dojrzewają” do naszych usług. Liczba naszych klientów i pojazdów sukcesywnie się zwiększa - mówi Artur Nowicki, dyrektor generalny Fraikin Polska.


Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 13 grudzień 2010 12:47
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe