Zaloguj się

Złoto dla DHL Express

DHL Express (Poland) otrzymał Złotą Statuetkę i tytuł Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2011 w XII edycji Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Na najwyższe uznanie Kapituły konkursu zasłużyły „wybitne osiągnięcia we wszystkich obszarach zarządzania zasobami ludzkimi”.Konkurs Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi organizowany jest przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych (IPISS), pod honorowym patronatem Waldemara Pawlaka, Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Gospodarki. Od pierwszej edycji jest wspierany przez prezesa Narodowego Banku Polskiego. Jego celem jest propagowanie wiedzy i doświadczeń w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi poprzez wyróżnianie firm odnoszących sukcesy w tej dziedzinie. W tym roku Kapituła Konkursu, pod przewodnictwem prof. dr hab. Stanisławy Borkowskiej, wyróżniła i uhonorowała 10 firm. Nagrody wręczono 14 czerwca podczas uroczystej gali w Warszawie.

 - Tytuł Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2011 przyznany nam przez niezwykle wymagające grono Kapituły to dla całego zespołu DHL Express prawdziwy zaszczyt i powód do dumy. Tym bardziej, że obszar HR odgrywa kluczową rolę w strategii rozwoju biznesowego naszej firmy - powiedziała Maja Chabińska-Rossakowska, dyrektor ds. personalnych i członek zarządu DHL Express (Poland).

W Polsce pracuje i współpracuje z DHL Express ponad 5,5 tys. pracowników i kurierów - ambasadorów firmy. To dlatego DHL szczególne znaczenie przywiązuje do działań z zakresu nowoczesnego zarządzania zasobami ludzkimi. Mają one charakter kompleksowy, obejmują wszystkie obszary działalności firmy oraz HR i są wpisane w jej długoterminową strategię biznesową. Jednym z czterech głównych kierunków rozwoju wyznaczonych w 2011 roku jest wzrost zaangażowania zespołu pracowników i kurierów przez wspólną pracę wszystkich funkcji. Najważniejszymi działaniami są prace w inicjatywach międzyfunkcyjnych oraz uczestnictwo w procesach na innych stanowiskach (akcje specjalne „Dzień z kurierem”, „Dzień w Contact Center”).

Obecnie realizowanych jest szereg projektów z obszaru HR, należą do nich m.in.:
Akademia Trenera - 3-poziomowy program dla pracowników, którzy chcą zostać trenerami wewnętrznymi
Szkolenia wewnętrzne - zgłoszone w trakcie oceny pracowniczej (10 programów)
Coroczne oceny pracownicze - projekt globalny DHL
Coroczne panele menedżerskie
E-learning
Nowoczesne formy usprawniania procesów, w tym procesów zarządzania ludźmi zgodnie z metodologią LEAN
Indywidualne Plany Rozwojowe dla Pracowników i Menedżerów
Programy coachingu dla wybranych grup menedżerów
Wewnętrzne programy mentoringu dla menedżerów liniowych

Komunikacja wewnętrzna - intranet, e-biuletyny, Anonimowa Skrzynka Pytań, Forum Dyskusyjne, videokonferencje Zarządu dla pracowników
Strefa DHL - sklep internetowy DHL dla pracowników
Programy wspierające społeczną aktywność pracowników i kurierów - CSR
Programy wpierające pracowników w różnych sytuacjach życiowych
Imprezy dla dzieci i rodzin pracowników
Działania na rzecz edukacji  - udział w programie „Grasz o staż”. Współpraca ze szkołami logistycznymi i kołami naukowymi

- Wiemy, że zmotywowani i zaangażowani pracownicy i kurierzy, z pasją do codziennej pracy, są gwarantem realizacji naszych celów biznesowych i wysokiej jakości obsługi klientów. Stworzenie przyjaznego środowiska pracy i inwestycje w rozwój to główne cele, jakie stawia przed sobą dział HR w naszej firmie - podsumowała Maja Chabińska-Rossakowska.

Tytuł Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2011 i Złota Statuetka to czwarte wyróżnienie przyznane DHL Express w Konkursie „Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi”. W 2008 r. w Konkursie firma otrzymała Bursztynową Statuetkę za szkolenia i rozwój pracowników, w 2009 r. za kształtowanie kultury organizacyjnej, w 2010 r. za partycypację w zarządzaniu.
Ostatnio zmieniany w piątek, 01 lipiec 2011 15:27
Zaloguj się by skomentować