Zaloguj się

Panattoni Park Mysłowice rozwija się

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka
Panattoni Europe rozbudowuje Panattoni Park Mysłowice. Powierzchnia nowego, szóstego budynku w parku to 17 500 m kw. Obiekt już został wynajęty w całości przez: Ruch SA oraz spółkę Adesso. W obu transakcjach pośredniczyła firma Colliers International.Panattoni Europe rozbudowuje park w Mysłowicach, jedno z największych i najbardziej uznanych przez klientów centrów dystrybucyjnych w Polsce. Dotychczasowych pięć budynków centrum, zajmowało łącznie 133 580 m kw. powierzchni. Nowy obiekt, który zostanie dobudowany do istniejącego budynku, liczy 17 500 m kw. i już został wynajęty w całości. Jego najemcami są: lider rynku dystrybucji prasy Ruch SA z powierzchnią 7 500 m kw. oraz spółka Adesso - właściciel sklepów dyskontowych Textilmarket, która zajmie 10 000 m kw. Budowa obiektu już wystartowała, a po jej ukończeniu Panattoni Park Mysłowice będzie liczył 151 080 m kw. powierzchni. Współpraca Panattoni Europe z Ruch SA, rozpoczęła się już w maju 2011 r., podczas realizacji nowych inwestycji w Panattoni Park Gdańsk i Panattoni Łódź Business Center. Dystrybutor prasy wynajął wtedy 10 700 m kw. powierzchni Panattoni. Podpisana umowa na wynajem 7500 m kw. w Panattoni Park Mysłowice, daje łącznie 18 200 m kw., które Ruch SA wynajmuje od dewelopera.

- Dużo uwagi poświęcamy na wzmacnianie naszych największych atutów, którymi są niewątpliwie baza klientów i dostawców, logistyczne know-how kolportażu prasy, czy największa w Polsce sieć sprzedaży. To właśnie z tych powodów, podjęliśmy decyzję o współpracy z Panattoni Europe aż w trzech strategicznych dla nas lokalizacjach dewelopera - powiedział Maciej Karolak, dyrektor oddziału marketingu Ruch SA.

Drugi najemca nowego obiektu w Panattoni Park Mysłowice to spółka Adesso - część grupy kapitałowej Redan SA, która jest odpowiedzialna za sieć dyskontów odzieżowych Textilmarket. Nową inwestycję o powierzchni 10 000 m kw., najemca przeznaczy na magazyn, który docelowo obsłuży około 500 sklepów. Sieć Textilmarket zamierza rozpocząć przenoszenie do nowego obiektu jeszcze w tym roku.

- Dokonując wyboru nowego magazynu spośród kilku dostępnych lokalizacji, kierowaliśmy się zarówno położeniem, jak i proponowanymi warunkami finansowymi - mówi Bogusz Kruszyński, prezes zarządu Redan SA. - Uzgodnione z Panattoni Europe zasady współpracy są zarówno korzystne pod względem kosztów, jak i odpowiednio elastyczne, abyśmy mogli reagować na zmiany, które mogą nastąpić w przyszłości.

Panattoni Park Mysłowice jest jednym z największych centrów dystrybucyjnych w Polsce. Park, który docelowo będzie składać się z 8 budynków, zlokalizowany jest w pobliżu autostrady A4, wzdłuż drogi ekspresowej S1. Po zakończeniu ostatniej fazy budowy park będzie liczył około 200 000 m kw. Od lotniska w Pyrzowicach dzieli go zaledwie 30 kilometrów. Położenie parku zapewnia idealne warunki dla krajowej i międzynarodowej dystrybucji oraz łatwy dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. W ramach inwestycji przebudowany został układ komunikacyjny przy nieruchomości. Panattoni zainwestowało w budowę węzła drogowego na drodze ekspresowej S1, który łączy ją z drogą wojewódzką nr 934. Dzięki inwestycji usprawniony został ruch w sercu aglomeracji śląskiej, u zbiegu autostrady A4 i drogi ekspresowej S1. Warto dodać, że Panattoni Park Mysłowice jest laureatem wielu konkursów, m. in. International Property Awards, brytyjskiego konkursu organizowanego we współpracy z telewizją Bloomberg, Panattoni Park Mysłowice za Najlepszy Projekt Przemysłowy 2010 r. (2010 Best Industrial Development) oraz konkursu "Eurobuild Awards", w którym sami klienci ocenili park „Najlepszym magazynem w Polsce” 2010 roku.
Ostatnio zmieniany w czwartek, 08 wrzesień 2011 12:32
Zaloguj się by skomentować