Zaloguj się

In-Sight Explorer 4.5 wykrywa defekty produkcji

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka
Oprogramowanie In-Sight® Explorer 4.5 firmy Cognex zwiększa skuteczność systemów wizyjnych In-Sight. Zintegrowano w nim narzędzia do precyzyjnej detekcji krawędzi i powierzchni, do dokładnej i skutecznej kontroli szerokości i pozycji ściegów kleju oraz solidne narzędzie do jednoczesnego odczytu kilku kodów 1D i 2D. Dzięki temu systemy wizyjne In-Sight mogą odczytywać jednocześnie różne kody oraz przeprowadzać niezwykle zaawansowane inspekcje.Nowe narzędzie „Flexible Flaw Detection“ (FFD) do inspekcji krawędzi i powierzchni jest w stanie zanalizować - dzięki wyjątkowo skutecznie działającym algorytmom -  zarówno aplikacje kolorowe, jak i tonacje szarości. Zapewnia to kontrolę błędów linii granicznych, jak na przykład wady zgodności obrysu oraz skazy powierzchni, takie jak przebarwienia i zadrapania. FFD można stosować również do inspekcji nadruków, na przykład logo sitodrukowych. Daje ono użytkownikowi możliwość wyboru pomiędzy kryterium precyzji, bądź kryterium prędkości oraz ignorowania wad podczas działania.

- Bez elastycznych narzędzi normalne odstępstwa od normy produkcyjnej mogą prowadzić do wadliwych odrzutów - wyjaśnia Bhaskar Banerjee, Business Unit Manager systemów wizyjnych marki Cognex. -  Nowe narzędzie „Flex Flaw Detection” umożliwia dokładniejszą inspekcję, eliminującą wady wynikające z dystorsji optycznej, zmian skalowania, błędów ustawień druku oraz rozciągnięcia obrazów skanowanych liniowo.

Oprogramowanie In-Sight Explorer 4.5 dysponuje dwoma nowymi narzędziami na interfejsie użytkownika EasyBuilder®: Bead Finder oraz Bead Tracker. Te przyjazne dla użytkownika narzędzia mogą wykrywać nieprawidłowe ułożenie części oraz wady w zakresie szerokości i luk, a także dostarczać kompletnych parametrów ściegów kleju, które konieczne są do nadzoru procesów produkcyjnych.
    Narzędzie ReadIDMax zostało również zintegrowane z oprogramowaniem In-Sight Explorer 4.5. Podstawę narzędzia ReadIDMax stanowią wydajne i sprawdzone w praktyce algorytmy identyfikacyjne 1DMax™ i 2DMax™ do odczytu kodów 1D i 2D Data Matrix. W ramach dodatkowej funkcji nowe narzędzie potrafi jednocześnie odczytywać do 128 kodów, niezależnie od ich przyporządkowania w polu widzenia. Użytkownik może teraz przeprowadzać symultaniczny odczyt kilku kodów i w tym samym czasie wykonywać kompleksową inspekcję części.
   Oprogramowanie In-Sight Explorer 4.5 dysponuje ponadto udoskonalonymi funkcjami w zakresie komunikacji, jak na przykład implementacją protokołu CIP-Sync do precyzyjnej synchronizacji zegarów oraz protokołu UDP. Obsługiwana jest również funkcja wysyłania komunikatów do sterowania kamery ze sterownika Mitsubishi PLC za pośrednictwem protokołu MC.
      Kompaktowe i niezależne systemy wizyjne z rodziny produktów In-Sight dostępne są jako szerokie spektrum modeli dostosowanych do specyfiki różnych aplikacji. W zakresie kosztów i wydajności spełniają one niemalże wszystkie wymogi, stając się we wszystkich branżach produkcji standardem automatycznej inspekcji i wysokiej jakości. W wyjątkowo prosty sposób mogą one zostać zintegrowane z każdą siecią fabryczną lub systemem automatyzacji procesów. Dysponują opcjonalnym wyświetlaczem obsługowym do nadzoru bieżących procesów roboczych w sieci produkcyjnej.

Bliższe informacje lub możliwość pobrania wersji próbnej pod adresem: www.cognex.com/explorer.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 10 październik 2011 08:59
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe