Zaloguj się

I etap Olimpiady Logistycznej za nami

Ponad 6 tysięcy uczniów wzięło udział w I etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zawody odbyły się 21 października 2011 r. w 186 szkołach ponadgimnazjalnych w całym kraju. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło m.in. Ministerstwo Infrastruktury.I etap olimpiady rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00 we wszystkich 186 szkołach zgłoszonych do udziału w tegorocznych zmaganiach. Rotacja, wąskie gardło czy transport intermodalny - między innymi z takimi zagadnieniami zmierzyli się uczestnicy I etapu IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Przez 60 minut rozwiązywali oni test jednokrotnego wyboru, składający się z 40 pytań. Teraz ponad 6 tysięcy uczestników czeka na wyniki, które Wyższa Szkoła Logistyki ogłosi na stronie internetowej http://www.szkolysrednie.wsl.com.pl/ do końca października.
    Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Ma na celu nie tylko rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie logistyką, ale także pomóc ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych. Zakres tematyczny olimpiady obejmuje całość materiału, jaki uczeń profilowanego liceum powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Przedsięwzięcie jest częścią programu „WSL dla szkół średnich”, w ramach którego poznańska uczelnia współpracuje z większością techników logistycznych i techników spedycyjnych w Polsce.
    Olimpiada odbywa się w trzech etapach:
- 21 października 2011 r. - I etap – test jednokrotnego wyboru, zawody rozgrywane w szkołach
- 9 grudnia 2011 r. - II etap - test wielokrotnego wyboru, zawody organizowane w okręgach
- 16 marca 2011 r. - III etap - FINAŁ – zadania problemowe, zawody organizowane w siedzibie organizatora - Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.
   Laureaci olimpiady będą częściowo zwolnieni z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Ponadto będą mieli możliwość podjęcia bezpłatnych studiów w WSL.
    Partnerami merytorycznymi olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Patronat nad IV edycją przedsięwzięcia, której w tym roku temat przewodni to „Opakowania w systemach logistycznych” jest Polska Izba Opakowań.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 24 październik 2011 13:13
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe