Zaloguj się

Nowa inwestycja Raben na Węgrzech

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka
Ukończenie budowy nowoczesnego magazynu przeładunkowego w Dunaharaszti koło Budapesztu planowane jest na drugi kwartał 2012 r. Po oddaniu do użytku nowego składu typu cross-dock na Węgrzech Grupa Raben odniesie wymierną korzyść z zainwestowanych 2,2 milionów Euro. Nakład ten przyczyni się do powiększenia 27000 m kw. powierzchni magazynowej, którymi firma tu dysponuje.Wzrost liczby przesyłek i utrzymanie jakości usług na najwyższym poziomie sprawia, że Grupa Raben stale udoskonala procesy, używa lepszego sprzętu i unowocześnia lokalizacje.
     Węgry odgrywają ważną rolę w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, dlatego kraj ten jest przez Grupę Raben traktowany jako obszar docelowy dla swoich inwestycji. Grupa Raben na Węgrzech oferuje usługi od 2010 roku, a dodatkowo z dniem 1 września 2011 spółka Wincanton Hungary stała się częścią Grupy, a jej nazwa została zmieniona na Raben Trans European Hungary Kft. Firmy należące do Grupy Raben na Węgrzech oferują klientom takie usługi jak: magazynowanie, transport drobnicowy oraz całopojazdowy krajowy i międzynarodowy oraz usługi spedycji morskiej i lotniczej.

- Nowy magazyn przeładunkowy będzie mieć ponad 4000 m kw. oraz 42 ramp załadowczo-wyładowczych. Dzięki temu usprawnimy procesy logistyczne, co z kolei przełoży się na oferowanie wyższej jakości usług dla naszych klientów. Nasze operacje transportowe zyskają na szybkości i dopasowaniu do potrzeb danego klienta - mówi Szabolcs Czifrik, dyrektor zarządzający Raben Logistics Hungary.

Magazyny typu cross-dock pełnią bardzo ważną funkcję w procesie logistycznym. Służą one jako centralna platforma, gdzie obsługiwanych jest 90% przesyłek. Nowa inwestycja przyczyni się również do optymalizacji procesu transportu.

- Będziemy mieć więcej miejsca na czasowe składowanie przesyłek, dzięki czemu usługa przeładunkowa będzie bardziej precyzyjna - dodaje Szabolcs Czifrik.

Bezpieczeństwo produktów jest priorytetem dla Grupy Raben, a nowy, nowoczesny system CCTV (Closed Circuit TeleVision - telewizja połączona w układzie zamkniętym stosowana w monitorowanych budynkach) będzie ważnym dodatkowym elementem dla procedur bezpieczeństwa stosowanych do tej pory. Warto również wspomnieć, że nowy cross-dock wyposażony będzie także w skuteczny system ochrony przeciwpożarowej.

- Jesteśmy pewni, że po ukończeniu tej budowy nasi klienci otrzymają jeszcze wyższą jakość usług. Jak dotąd jest to nasza pierwsza tego rodzaju inwestycja na terenie Węgier, ale myślę, że możemy spodziewać się kolejnych w przyszłości - powiedział Szabolcs Czifrik.


Zaloguj się by skomentować