Zaloguj się

STILL poszerza ofertę

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Firma STILL proponuje swoim klientom nowoczesne systemy regałowe.

 

Rynek powierzchni magazynowych w Polsce stale się rozwija. Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat, Polska stała się jednym z liczących graczy w Europie Centralnej. Strategiczne położenie geograficzne oraz relatywnie duży popyt wewnętrzny powodują, że obecni są u nas tak renomowani deweloperzy jak Panattoni czy ProLogis. Z danych przedstawionych przez firmę Colliers International wynika, że w samym tylko III kwartale 2011 roku do użytku w Polsce zostało oddanych blisko 255 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.
Obecnie całkowite zasoby powierzchni magazynowych w naszym kraju są szacowane na ponad 6,66 mln m kw. Spodziewać się można dalszego wzrostu. Wyniki raportu opracowanego przez firmę DTZ pokazują, że rok 2012 będzie przebiegał pod znakiem rozwoju krajów skandynawskich oraz właśnie państw z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. W tym regionie przewidywany jest wzrost konsumpcji oraz produkcji przemysłowej.

Nowoczesne magazyny stanowią również wyzwanie. Niezwykle istotną kwestią staje się optymalne wykorzystanie przestrzeni. Kluczowym elementem tej optymalizacji jest dobór wyposażenia magazynu w postaci regałów. Powinny one być wysokiej jakości, dopasowane do konkretnych potrzeb oraz kompatybilne z pozostałym wyposażeniem. 
Firma STILL postanowiła wyjść naprzeciw rosnącym wymaganiom rynku i proponuje nowoczesne systemy regałowe.

W podstawowej ofercie STILL znajdzie się sześć rozwiązań:

Regały paletowe

Podstawowe i bardzo popularne regały na polskim rynku. Ich główne zalety to: uniwersalność, niskie koszty inwestycyjne oraz prostota obsługi.

Regały wjezdne
Regały te umożliwiają magazynowanie wg zasady FIFO i wymagają niewielkiej liczby korytarzy roboczych. Idealnie sprawdzają się w magazynach sezonowych i chłodniach.

Regały przepływowe
Wykorzystanie tego rozwiązania zdecydowanie skraca drogę transportową i czas odbioru oraz pozwala na składowanie dużej ilości asortymentu. Bardzo wygodne przy dużej rotacji i towarach z datą ważności.

Regały przesuwne
Dużą zaletą tego systemu jest zamknięcie dostępu do towaru osobom nieupoważnionym. Regały te mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie.

Regały wspornikowe
Podobnie jak standardowe regały paletowe są systemem mało skomplikowanym w obsłudze. Charakteryzują się dużą elastycznością wykorzystania i umożliwiają bezpośredni dostęp do wszystkich artykułów.

Antresole
W określonych warunkach wykorzystanie antresoli jest znacznie tańszą alternatywą dla budowy nowej hali, pozwalającą optymalnie wykorzystać kubaturę dotychczasowej powierzchni magazynowej.

Wprowadzając do sprzedaży regały, STILL pragnie zapewnić kompleksową obsługę w zakresie wyposażenia magazynu. W połączeniu z pojazdami oraz rozwiązaniami software, jak np.: systemy RFID, MMS czy FleetManager, gwarantuje optymalne wykorzystanie przestrzeni i wydajny przepływ materiałów.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 14 luty 2012 12:54
Zaloguj się by skomentować