Zaloguj się

Vector Global Logistics łączy się z Keswick Enterprises

Polecamy! Vector Global Logistics łączy się z Keswick Enterprises

Polska firma spedycyjna Vector Global Logistics Sp. z o.o., z siedzibą w Gdyni, łączy swe siły z Keswick Enterprises Limited, prywatną grupą kapitałową z Wielkiej Brytanii, zarządzaną przez Johna Harveya CBE.


Partnerzy założyli nową spółkę, Keswick Vector SCM Polska Sp. z o.o., która skoncentruje się na rozwijaniu usług magazynowych oraz transportowych związanych z zarządzaniem łańcuchem dostaw w Polsce. Przedsięwzięcie bazować będzie na rozeznaniu Vectora na rynku lokalnym oraz międzynarodowym doświadczeniu Keswick Enterprises w logistyce, dedykowanej zwłaszcza branży odzieżowej, samochodowej, spożywczej oraz innych w sektorach FMCG i sprzedaży detalicznej. Spółka rozpocznie działalność od magazynu w Gdańsku o powierzchni 6000 metrów kwadratowych.
   Vector Global Logistics jest prywatną firmą założoną w Polsce w 2000 roku. Początkowo firma była agentem MOL (Mitsui OSK Lines), jednak z czasem zmieniła profil działalności na spedycję międzynarodową. Dziś zajmuje się przede wszystkim organizacją transportu morskiego i lotniczego importerów i eksporterów (szczególnie produktów mrożonych) z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Firma oferuje własne serwisy konsolidacyjne i drobnicowe z Chin i Indii oraz zapewnia importerom usługi logistyczne wraz z agencją celną i przewozami drogowymi z portów polskich i niemieckich. Vector posiada swoje spółki w Hong Kongu oraz w Moskwie, jest członkiem Polskiej Izby Spedycji i Logistyki oraz posiada status AEO. W 2011 roku obroty przekroczyły EUR 10 mln.
   Firma Keswick Enterprises została założona w 2004 roku w celu rozwijania oraz inwestowania w przedsięwzięcia związane z łańcuchem dostaw, gdzie poprzez aktywne zarządzanie może wspierać je wiedzą i doświadczeniem.
   W skład grupy kapitałowej wchodzą Spatial (spedycja, magazynowanie, usługi pocztowe i kurierskie), Link Logistics (logistyka kontraktowa), SGL (pakowanie kontraktowe) i Keswick Management Services (doradztwo) w Wielkiej Brytanii oraz Tibbett Logistics (logistyka kontraktowa i transport intermodalny) w Rumunii. W 2011 roku grupa zatrudniała około 1600 pracowników i wygenerowała przychód ponad EUR 90 mln. Pomimo wieloletniej aktywności Keswick Enterprises na rynku Europy Południowo-Wschodniej ze szczególnym uwzględnieniem Rumunii, w Polsce jest to pierwsze przedsięwzięcie tej grupy.

- Wejście w spółkę z Keswick Enterprises jest strategicznym krokiem naprzód dla Vectora, gdyż logistyka polskich i globalnych klientów wydaje się być bardziej zaawansowana, niż produkt oferowany przez branżę w Polsce. Nowe przedsięwzięcie zapewnia nam bezpośredni kontakt z zarządem Keswick, ich wiedzą, doświadczeniem oraz międzynarodowymi kontaktami. W 1984 roku John Harvey, obecny prezes Keswick Enterprises, wraz z partnerami nabył Tibbett & Britten - małą firmę logistyczną dla branży odzieżowej - i przez kolejne dwie dekady zamienił ją w grupę o rocznych obrotach w wysokości GBP 2.3 mld, będącą pionierem w globalnych usługach 3PL - mówi Marcin Gruchała, dyrektor Vector Global Logistics oraz prezes zarządu Keswick Vector SCM Polska.

- Wraz z naszą intensywnie rozwijającą się działalnością w sektorze 3PL w Rumunii i Europie Południowo-Wschodniej, pragniemy obecnie zwrócić naszą uwagę na Polskę. Vector jest doskonałą firmą i jesteśmy przekonani, że kombinacja ich wiedzy na temat lokalnego rynku oraz naszej odnośnie międzynarodowego łańcucha dostaw umożliwi nam rozwój w Polsce, odpowiadając tym samym na zapotrzebowanie lokalnych i międzynarodowych klientów poszukujących rozwiązań logistycznych na najwyższym poziomie - komentuje John Harvey CBE, prezes Keswick Enterprises.
Ostatnio zmieniany w wtorek, 07 luty 2012 13:01
Zaloguj się by skomentować