Zaloguj się

Wirtualny asystent Poczty Polskiej

Intuicyjny asystent paczkowy, który pomoże wybrać najkorzystniejszą usługę oraz system śledzenia paczek to udogodnienia, z których mogą już korzystać klienci Poczty Polskiej na przebudowanej stronie internetowej www.paczkapocztowa.pl.

Witryna www.paczkapocztowa.pl to platforma internetowa dedykowana wyłącznie przesyłkom paczkowym oferowanym przez Pocztę Polską. Znajdziemy tu wszystkie potrzebne informacje o nowych usługach - Przesyłce Biznesowej oraz Przesyłce Gabarytowej, jak również dotychczasowej ofercie paczkowej firmy. Przebudowana witryna jest bardziej przejrzysta i pozwala użytkownikom na swobodne i łatwe nawigowanie.
   Nowością na stronie jest funkcja asystenta paczkowego. Po wprowadzeniu danych dotyczących wagi przesyłki i interesującego nas czasu doręczenia, wirtualny asystent podpowie nam usługę paczkową Poczty, która jest najbardziej korzystna pod względem cenowym i logistycznym. Dodatkowo, po podaniu wymiarów przesyłki, system zaproponuje nam najlepsze opakowanie.

- Segment e-commerce dynamicznie się rozwija, a Poczta Polska jest na nim bardzo aktywna ze swoimi nowymi usługami - mówi Sławomir Żurawski, dyrektor Biura Rozwoju Usług KEP w Poczcie Polskiej. - Nowy serwis paczkowy umożliwia klientom korzystanie z nowoczesnej platformy z funkcjami, które są dla nich najbardziej potrzebne.    
     
Witryna www.paczkapocztowa.pl proponuje również strefę edukacyjną. Dowiemy się z niej wszystkiego na temat cen i przygotowywania przesyłek (aplikacja elektroniczny nadawca i wzory druków adresowych).
Platforma umożliwia także dostęp do aplikacji internetowej, pozwalającej śledzić przesyłki paczkowe. Korzystanie z niej jest możliwe po wpisaniu numerów paczek. Formularz pozwala na odnalezienie podstawowych informacji na temat przesyłki oraz jej drogi.
   Poczta Polska wprowadziła w tym roku na rynek dwie nowe oferty paczkowe, rekomendowane m.in. dla branży e-commerce. Przesyłka Biznesowa (max. 30 kg), to oferta przygotowana z myślą o firmach. Opłata jest uzależniona od liczby nadanych paczek w miesiącu. Czyli im więcej, tym taniej. O cenie nadania decyduje nie waga, ale przede wszystkim rozmiar opakowania.
   Przesyłka Biznesowa jest nadawana w opakowaniach własnych nadawców. W tej ofercie dostępna jest tzw. preawizacja - przed doręczeniem przesyłki adresat dostanie wiadomość SMS o tym, że przesyłka będzie w tym samym dniu doręczana. Usługa realizowana jest na terenie całego kraju w gwarantowanym terminie D+2 (D - oznacza dzień nadania przesyłki, a 2 - oznacza liczbę dni roboczych, które upłynęły od dnia nadania przesyłki do dnia jej doręczenia).
   Przesyłka Gabarytowa jest ofertą dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm. Nowość to odejście od opłaty za wagę przesyłki. Jej ciężar - do 20 kg - nie wpływa na cenę. Poczta Polska zaprojektowała pięć specjalnych, różniących się rozmiarem opakowań, wykonanych z ekologicznego papieru. Wśród nowych opakowań znajdziemy takie, które doskonale nadają się do wysyłki np. płyt (opakowanie najmniejsze) lub plakatów (opakowanie - tuba).
Ostatnio zmieniany w piątek, 04 maj 2012 09:47
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe