Zaloguj się

Ruszyła sprzedaż biletów na dodatkowe pociągi PKP Intercity podczas Euro 2012

PKP Intercity uruchomiło sprzedaż biletów na 50 dodatkowych, krajowych pociągów kursujących w czasie rozgrywek Euro 2012™. Bilety na pozostałe pociągi stałego kursowania będą do nabycia z trzydziestodniowym okresem przedsprzedaży.

 W czasie trwania Euro 2012™ w Polsce, na mecze do i z miast gospodarzy, PKP Intercity uruchomi w sumie 950 pociągów, z czego 50 to tzw. pociągi dodatkowe. Bilety na dodatkowe składy można już nabyć w kasach lub przez Internet. We wszystkich dodatkowych pociągach obowiązywać będzie całkowita rezerwacja miejsc. Będą one zestawione z 11 wagonów, dzięki czemu zabiorą na pokład blisko 35000 kibiców.

 

- Naszym celem było jak najwcześniejsze uruchomienie przedsprzedaży na pociągi dodatkowe. Udało się i dzięki temu pasażerowie - kibice już dziś mogą kupić bilety na pociągi przez Internet lub w kasie. Pełną parą załoga Intercity pracowała nad przygotowaniem oferty na Euro i dzisiaj pierwsze efekty tej pracy są już widoczne, najbliższe dni przyniosą kolejne, ciekawe zmiany w naszej ofercie - powiedział Janusz Malinowski, prezes zarządu PKP Intercity SA.

Poza dodatkową ofertą 50 pociągów, w komunikacji krajowej dojazdy na mecze realizowane będą pociągami stałego kursowania tzn. takimi, które docierają do miasta gospodarza na ok. 3 godziny przed rozpoczęciem meczu. Podobnie będzie w przypadku powrotów, z tą różnicą, że odjazdy realizowane będą od ok. 1,5 godziny po zakończeniu meczu lub od ok. 0,5 godziny po zamknięciu strefy kibica. W celu zapewnienia komfortu, wszystkie pociągi przywożące lub odwożące kibiców będą wzmocnione do maksymalnych możliwości technicznych infrastruktury kolejowej i możliwości taborowych. Bilety na pociągi stałego kursowania będzie można kupić z trzydziestodniowym okresem przedsprzedaży.
   Wybierając się w podróż kibic powinien pamiętać o rezerwacji miejsc. Obowiązkowa rezerwacja funkcjonuje we wszystkich pociągach kategorii Ex oraz EIC, w pierwszej klasie TLK oraz w 2 klasie w 14 wybranych pociągach TLK. Kupując bilet i miejscówkę za 5 zł pasażer pociągu TLK ma gwarancję miejsca siedzącego zarówno w klasie 1, jak i w klasie 2.
  W czasie Euro 2012, w barwach przewoźnika jeździć będzie blisko 1700 wagonów i 261 lokomotyw. Na wypadek większej niż szacowana frekwencja - na stacjach: Warszawa Wschodnia, Poznań Główny, Wrocław Główny i Gdynia/Gdańsk Główny - przewoźnik zabezpieczy, w dniu rozgrywanych w tych miastach meczów, co najmniej jeden dodatkowy skład, gotowy do natychmiastowego uruchomienia zaraz po zakończeniu meczu.
   Już dziś PKP Intercity proponuje pasażerom zakup biletów również poza okienkiem kasowym na dworcu. Jeszcze przed Euro 2012 do dyspozycji podróżnych będzie 151 biletomatów, które oferują obsługę w języku polskim i angielskim. Wkrótce do sprzedaży internetowej włączone zostaną bilety w komunikacji z Niemcami. W czasie Euro 2012™ na dworcach pojawią się również konduktorzy mobilni, u których bez problemu będzie można nabyć bilet. Na dworcach, w miastach gospodarzy, pojawi się dodatkowa tzw. mobilna informacja oraz specjalne centra informacyjne dla pasażera.
   Informacje na temat rozkładu jazdy pociągów oraz sprzedaży biletów można znaleźć na stronie internetowej www.intercity.pl lub w punktach informacyjnych na dworcach. Osoby nie posiadające dostępu do Internetu mogą skorzystać z infolinii - nr 19 757 (z telefonów stacjonarnych oraz PLUS GSM, opłata za minutę połączenia: 1,29 zł brutto) albo (42 lub 22) 19 436 (z wszystkich rodzajów telefonów).

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 07 maj 2012 11:32
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe