Zaloguj się

Uroczyste otwarcie Kongresu LOGISTICS 2012

Polecamy! Uroczyste otwarcie Kongresu LOGISTICS 2012

Punktualnie o godzinie 10.15 nastąpiło uroczyste otwarcie Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS 2012. To już jedenaste spotkanie czołowych przedstawicieli świata logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej. W tegorocznej edycji Kongresu bierze udział około 660 uczestników, reprezentujących zarówno środowiska naukowe jak i świat biznesu.


Sesję plenarną zainaugurowało wystąpienie Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki, pana Dariusza Bogdana, który zwrócił m.in uwagę na odnotowany w ubiegłym roku przez polską gospodarkę 17% wzrost, przy średniej unijnej wynoszącej 0%.
- Już dzisiaj powinniśmy przestać sądzić, że tak doskonały wynik powodowany jest tylko położeniem geograficznym i tanią siłą roboczą, ale zależy przede wszystkim od zrównoważonego rozwoju całej gospodarki i innowacyjnych wdrożeń, których przecież w naszym kraju nie brakuje - zaznaczył D. Bogdan.


Kolejny mówca - Jos Marinus, Prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Logistycznego (ELA) - podkreślił, że w tym roku Polska organizuje dwie najważniejsze imprezy - Kongres LOGISTICS i święto piłkarskie EURO 2012.
- Obie imprezy mają wiele cech wspólnych, obie mówią o pasji, emocjach i radości z walki o zwycięstwo, a także związanych z nimi innowacjach. To dla mnie, jako przedstawiciela ELA, prawdziwy honor, brać udział w takim wydarzeniu, jakim jest Kongres LOGISTICS 2012 - zakończył J. Marinus.
Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2012 już od 20 lat stanowi unikalną sieć wymiany pomysłów i doświadczeń, co zawsze podkreślali jego uczestnicy.


W tym roku wszyscy uczestnicy Kongresu otrzymali najnowsze wydanie raportu "Logistyka w Polsce", stanowiącego przegląd stanu polskiej logistyki, obejmujący lata 2010-2011. Ta unikalna publikacja przekrojowo analizuje poszczególne rynki logistyczne w układzie makro oraz gałęziowym i branżowym. Książkę "Logistyka w Polsce. Raport 2011" uczestnicy Kongresu otrzymali już dzisiaj, natomiast oficjalna sprzedaż tej publikacji rozpocznie się w poniedziałek, 21 maja poprzez stronę www.bibliotekalogistyka.pl

Patronat medialny nad raportem objął portal logistyka.net.pl.

 

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 21 maj 2012 12:11
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe