Zaloguj się

Grupa GEFCO otwiera oddział w Bułgarii

Grupa GEFCO otwiera oddział w Sofii, stolicy Bułgarii, wzmacniając tym samym swoją pozycję w Europie Środkowej i Wschodniej. Dzięki specyficznemu położeniu geograficznemu, Bułgaria stanowi pomost pomiędzy Europą Zachodnią, Turcją i Bliskim Wschodem, ułatwiając przepływy logistyczne dla sektora Automotive w Europie. Na czele GEFCO Bułgaria stanie Aleksander Raczyński.

Utworzony w grudniu 2011 roku oddział GEFCO Bułgaria świadczy już szeroką gamę usług, w szczególności w zakresie logistyki Automotive. Filia bardzo szybko otworzyła centrum samochodowe w Lozen, na południowy wschód od Sofii, gdzie pojazdy są grupowane przed dystrybucją. Pierwszą umowę oddział podpisał ze spółką Sophia France Auto (SFA), oficjalnym importerem marki Peugeot w Bułgarii. Jako wyłączny partner w zakresie logistyki pojazdów zarządzanych przez SFA, GEFCO Bułgaria realizuje ich dystrybucję na lokalnym rynku. Do nowych klientów oddziału zaliczają się również dealerzy marek  Citroën, Volkswagen i General Motors.

Docelowo GEFCO Bułgaria planuje włączyć do oferty usługi transportu Overseas (morskiego i lotniczego), między innymi pomiędzy Bułgarią a Bliskim i Dalekim Wschodem.

- GEFCO Bułgaria, położone pomiędzy oddziałami w Rumunii i Turcji, pozwala na bliską współpracę pomiędzy tymi krajami i sprzyja wymianie handlowej z Europą - wyjaśnia Aleksander Raczyński.

GEFCO jest dziś obecne w 15 krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w Azji Środkowej i na Bliskim Wschodzie.

Na początku kwietnia GEFCO Bułgaria i GEFCO Niemcy wspólnie uruchomiły nową linię transportu drobnicowego pomiędzy Sofią a Stuttgartem. Firma BASF, będąca już klientem oddziału w Niemczech, jako pierwsza korzysta z tego nowego, cotygodniowego połączenia. Transport produktów zajmuje 4 dni, a ich dystrybucja na rynku krajowym - 24 godziny. Przepływy realizowane są w temperaturze kontrolowanej i w pełni odpowiadają wymaganiom europejskiej umowy dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych.

- Rynek usług transportowych i logistycznych w Bułgarii jest bardzo dynamiczny i oferuje duży potencjał rozwoju - twierdzi Aleksander Raczyński. - Planujemy szybkie poszerzenie naszej działalności oraz portfolio klientów poprzez oferowanie im naszego know-how w zakresie obsługi logistycznej dla branży elektronicznej, towarów konsumpcyjnych i urządzeń przemysłowych. Mamy też zamiar wzmocnić nasze relacje z małymi przewoźnikami w Bułgarii, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju na rynku lokalnym.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 28 maj 2012 12:04
Zaloguj się by skomentować