Zaloguj się

Eksportuj z Dachser DIY Logistics

  •  ŁP
  • Kategoria: Logistyka

Jak polski producent z branży budowlanej lub ogrodniczej może podbić rynki Europy Zachodniej? Czy możliwe jest prowadzenie sprzedaży w marketach typu dom i ogród w całej Europie, bez posiadania regionalnych biur i magazynów? Firma Dachser, w ramach usługi DIY Logistics zapewni całą logistykę w ramach swojej europejskiej sieci i obsługę regałów w marketach.

 

Polski eksport do krajów europejskich (z wyłączeniem roku 2009) od kilkunastu lat nieprzerwanie wzrasta. Jego wzrost w roku 2010 wyniósł aż 22,6%. Silnie rośnie zwłaszcza do krajów europejskich - do Niemiec wzrósł o 22,4%, do wielkiej Brytanii o 20%, do Francji o 19,5%, a na Słowację aż o 45%. Naszą produkcję eksportową, w tym budowlaną i ogrodniczą, charakteryzuje wysoka jakość, która obecnie jest bardzo doceniana i często bardziej preferowana niż tania produkcja z dalekiego wschodu. Stąd coraz więcej polskich producentów o tym myśli i planuje zagraniczną ekspansję. Czy jednak, nie mając biur i magazynów za granicą jest to możliwe? Dzięki współpracy z Dachser przedsiębiorcy mogą zająć się swoją produkcją, powierzając operatorowi całą logistykę, od transportu po obsługę regałów w marketach.

Firma Dachser oferuje dla producentów towarów sprzedawanych w marketach typu dom i ogród usługę DIY Logistics. Obejmuje ona nie tylko dostarczenie wyrobów od producenta do marketów, ale również szereg usług dodatkowych, jak np. wykładanie towaru na regały, kontrola jakości i ilości produktów, dbanie o właściwą ekspozycję produktów, organizację promocji w sieciach sprzedaży, organizację procesu zwrotów towarów. Polscy producenci mogą bez konieczności tworzenia zagranicznych przedstawicielstw dostarczać swoje wyroby nawet do tysięcy marketów budowlanych w Europie.

Operator codziennie obsługuje 18 000 marketów budowlanych w Europie, np. takich jak: OBI, Castorama, Praktiker, Bauhaus, Hornbach, Leroy Merlin, dostarczając do nich ok. 2 mln przesyłek rocznie. Dzięki wiedzy na temat lokalnych rynków oraz wykwalifikowanemu personelowi, Dachser może dostarczyć wyroby do marketów w całej Europie. Współpraca z firmą może wyeliminować ewentualną barierę językową - pracownicy operatora w każdym z krajów zajmują się dostawcami w ramach swojego rynku. W ten sposób minimalizowane są również ewentualne problemy związane ze specyfiką lokalnych rynków. Operator zajmuje się całym łańcuchem dostaw, począwszy od logistyki zaopatrzenia, poprzez procesy magazynowe, dystrybucji, aż po usługę merchandisingu. Z różnych składowych tworzona jest kompletna usługa, dopasowana do potrzeb i wymagań klienta.

- DIY Logistics to ogromna szansa dla polskich producentów, swoiste okno na markety budowlane całej Europy - uważa Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. - Nasi klienci dzięki eksportowi z DIY Logistics otrzymują ogromne perspektywy związane ze skalą dystrybucji towarów. Wielokrotnie byliśmy świadkami ogromnych sukcesów biznesowych polskich eksporterów na zachodzie - dodaje.

Obecnie firma oferuje pełny serwis logistyki DIY (transport do marketów w ramach sieci Dachser oraz merchandising) w następujących krajach: Polska, Czechy, Słowacja, Niemcy, Francja, Włochy, Szwajcaria, Szwecja, Belgia, Holandia, Węgry, Austria, Bułgaria, Rumunia, Serbia, Chorwacja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina. We wszystkich tych krajach Dachser ma partnera odpowiedzialnego za usługę merchandisingu w marketach DIY.

Ostatnio zmieniany w piątek, 29 czerwiec 2012 11:36
Zaloguj się by skomentować