Zaloguj się

Studia podyplomowe z logistyki szansą na rozwój kariery

  •  ŁP
  • Kategoria: Edukacja
Polecamy! Studia podyplomowe z logistyki szansą na rozwój kariery

Blisko 120 osób skończyło w tym roku studia podyplomowe na trzech kierunkach: Logistyka, Menedżer logistyki oraz Logistyka dla nauczycieli. Przed świeżo upieczonymi absolwentami obrony prac dyplomowych. Dla wielu z nich to początek zwrotu kariery zawodowej.

Studia podyplomowe w Wyższej Szkole Logistyki to jedyne takie studia w Polsce. Uczelnia prowadzi je we współpracy z Instytutem Logistyki i Magazynowania - czołowym instytutem badawczym I kategorii, realizującym funkcję polskiego centrum kompetencji w logistyce i elektronicznej gospodarce. Wykładowcami studiów podyplomowych są również wybitni praktycy - menedżerowie logistyki oraz specjaliści w dziedzinie BHP i PPOŻ. legitymujący się najwyższymi uprawnieniami zawodowymi.

Marcin Domański jest tegorocznym absolwentem Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Skończył roczne studia podyplomowe na kierunku Logistyka. Zanim jednak zdecydował o tym, że to właśnie tutaj będzie studiował, nie ukrywa, że porównywał oferty studiów.
- Poprzedni kierunek ukończyłem już jakiś czas temu, dlatego też odzwyczaiłem się od typowej nauki, uczestniczenia w zajęciach, czy wykładach. Poszukiwałem więc typu studiów, które by to uwzględniały, a jednocześnie nie wiązałyby mnie z ową nauką na okres kilku lat. Wybór padł na studia podyplomowe. Nie będzie chyba tajemnicą, że oferty cenowe studiów były bardzo podobne. Podobnie jak i odległość do samych uczelni. Zadecydował dobry kontakt, konkretne odpowiedzi od Pani mgr Simony Jankiewicz, koordynatora studiów podyplomowych, i co najważniejsze - całokształt możliwości, które oferowała poznańska Uczelnia. Z perspektywy jednego roku mogę powiedzieć, że wybór był trafny. Już pierwszy zjazd odbył się w pozytywnej atmosferze. Uczelnia wyposażyła nas w komplet materiałów (drukowanych na każde zajęcia), kilka książek o powiązanej tematyce i parę gadżetów. Dodatkowo, trafiła nam się grupka fajnych ludzi, niestety często zbyt zapracowanych i na dobrą sprawę zbyt rozrzuconych po Polsce, by udało nam się trochę bardziej zintegrować w tak krótkim czasie. Pozostawiono nam możliwość dalszego kontaktu z grupą fachowców współpracujących z Uczelnią. Z których wielu pokazało nam nieco inny sposób podejścia do problemów, które na co dzień możemy spotkać w pracy. A wszystko to przedstawione w dość ciekawy sposób raz na trzy tygodnie. - mówił Marcin Domański.

- Dobre studia podyplomowe to szybki i skuteczny sposób na podniesienie swoich kwalifikacji oraz zdobycie umiejętności praktycznych. W obliczu silnej konkurencji warto i wręcz trzeba być na bieżąco na rynku pracy. Każdy pracodawca na pewno nie będzie obojętny na takie działania ze strony swojego pracownika. Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu posiada bardzo atrakcyjną ofertę studiów podyplomowych z zakresu logistyki. W czasach popularności logistyki, której kształcenia podejmuje się wiele uczelni - słuchacze cenią sobie największe w Polsce doświadczenie WSL w tym zakresie oraz specjalistyczny charakter uczelni. Wykładowcy praktycy, atrakcyjne kierunki oraz komfortowe warunki studiowania powodują, że WSL to właściwy wybór na drodze rozwoju kariery zawodowej. - dodał Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy poznańskiej Uczelni.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 06 sierpień 2012 13:14
Zaloguj się by skomentować