Zaloguj się

Ceny usług kurierskich Poczty Polskiej w dół nawet o połowę

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Poczta Polska nawet o ponad połowę obniża ceny usług kurierskich Pocztex. Firma wprowadza też dodatkowe usługi, które mają przyciągnąć dużych nadawców.

- Za trzy lata chcemy być w pierwszej piątce firm kurierskich w Polsce - mówi Janusz Wojtas, członek zarządu Poczty Polskiej odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. -  Rozwój usług kuriersko-ekspresowych jest jednym z priorytetów strategii Poczty do 2015 roku.

Pocztex dla klientów indywidualnych będzie tańszy średnio o 35 proc. W przypadku cięższych przesyłek obniżka przekroczy nawet 50 proc. Nowy cennik obowiązuje już od 1 września. Przykładowo, cena przesyłki do 30 kg ze 110 złotych spadła do 50 złotych z gwarancją dostawy na drugi dzień. Na zmianie cennika skorzystają również nadawcy masowi - duże sklepy internetowe, firmy stacjonarne często korzystające z przesyłek kurierskich.

- Dla nich mamy konkurencyjną ofertę z upustami uzależnionymi od liczby nadań - mówi Janusz Wojtas. - Obsługa kurierska dla rynku e-commerce to dla nas priorytet. Chcemy aktywnie uczestniczyć w jego dynamicznym wzroście. Będziemy walczyć o każdą przesyłkę.

A jest o co walczyć, bo polski rynek usług kuriersko-ekspresowych jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków branżowych. Dobra koniunktura widoczna jest zarówno na rynku krajowym, jak i w przesyłkach międzynarodowych. Według bardzo ostrożnych szacunków jego wartość za 2010 rok wyniosła 3-4 miliardów złotych. Z tego aż 1 miliard zł przypada na e-commerce.
   Niskie ceny to nie koniec. Poczta wprowadza również dodatkowe rozwiązania jak np. powiadomienie odbiorcy SMS-em lub e-mailem o nadaniu przesyłki. Jako jedyna firma w Polsce, oferuje także dostarczenie przesyłki do godziny 8 rano (w miastach do 100 tysięcy mieszkańców). Dla sklepów internetowych istotną kwestią jest także szybka wypłata kwoty pobrania (maksymalnie do 3 dni) za doręczony do klienta towar. Średnia dla rynku to około 6 dni. Oprócz tych zmian nowy Pocztex to również ujednolicenie liczby oferowanych usług.

- Nasza oferta jest przejrzysta - mówi Sławomir Żurawski, odpowiedzialny w Poczcie Polskiej za rynek kuriersko-ekspresowo-paczkowy. - Klienci mogą skorzystać z serwisu kurierskiego, gdzie Pocztex gwarantuje doręczenie tego samego dnia i serwisu ekspresowego - dostawa następnego dnia.

Dodatkowe korzyści dla klientów to możliwość wymiany danych o przesyłkach pomiędzy systemem klienta, a systemem Poczty Polskiej. Aplikacja Elektroniczny Nadawca pozwala na szybkie przygotowanie przesyłki, wydruk nalepki adresowej, generowanie raportów o przesyłkach i ich śledzenie.
   Zmiany zostaną wsparte działaniami reklamowymi na szeroką skalę. Ogólnopolska kampania reklamowa i promocyjna ruszy w październiku i potrwa do połowy grudnia. 

- Liczymy na dynamiczny wzrost liczby klientów. To właśnie w okresie przedświątecznym rynek kurierski tętni życiem - mówi Sławomir Żurawski.

Zgodnie z kierunkami strategicznymi Poczty Polskiej do 2015 roku, spółka zamierza zbudować konkurencyjną i rentowną Grupę Kapitałową pocztowo-finansowo-logistyczną oraz chce osiągnąć trwałą rentowność. Celem jest także poprawa jakości usług i obsługi klientów poprzez proponowanie im m.in. nowoczesnych produktów bankowo - finansowych oraz logistycznych w otwartych i przyjaznych placówkach pocztowych. 

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 17 wrzesień 2012 11:26
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe