Zaloguj się

Prologis Park Janki pełny po dach

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Prologis, Inc. - właściciel, operator i deweloper obiektów dystrybucyjnych - podpisał nową umowę najmu z firmą ROHLIG SUUS Logistics. Umowa dotyczy 25500 m kw. na terenie Prologis Park Janki.

Firma ROHLIG SUUS Logistics wynajęła cały nowopowstały Budynek 3 o powierzchni magazynowo-biurowej 18500 m kw. oraz dodatkową powierzchnię 7000 m kw., o którą zostanie rozbudowany magazyn. Powierzchnia ta zostanie dopasowana do indywidualnych potrzeb operatora i stanie się terminalem typu cross-dock dostosowanym do przeładunków drobnicowych. Całość, o łącznej powierzchni 25500 m kw., będzie największym tego typu obiektem w tak bliskiej odległości od Warszawy, zajmowanym przez operatora logistycznego świadczącego kompleksowe usługi.
   Lokalizacja ta jest szczególnie korzystna w kontekście własnego systemu dystrybucji drobnicowej, umożliwiającego dostawę w 24 h na terenie całego kraju. Zgodnie z życzeniem klienta w obiekcie przewidziane są również rozwiązania proekologiczne, między innymi w znacznym stopniu ograniczające konsumpcję energii elektrycznej.

- Zdecydowaliśmy się na ukończenie trzeciego budynku w Jankach z uwagi na zmniejszający się współczynnik wolnej powierzchni magazynowej w południowej Warszawie - powiedziała Kamila Pruk, leasing manager Prologis na Polskę - Doskonałe położenie parku w pobliżu głównych europejskich i krajowych szlaków komunikacyjnych w połączeniu z naszym doświadczeniem i elastycznym podejściem, stworzyły atrakcyjną ofertę dla naszego nowego klienta. Życzymy ROHLIG SUUS Logistics samych sukcesów w ich nowym centrum dystrybucyjnym i cieszymy się na dalszą owocną współpracę.

- Skala, tempo rozwoju i jakość inwestycji ROHLIG SUUS Logistics są bez precedensu w branży. Umowa z Prologis jest naszą czwartą doniosłą zmianą w obszarze nieruchomości w tym roku - otworzyliśmy już dwa kompleksy logistyczne typu build-to-suit w Czeladzi oraz Poznaniu, oraz przenieśliśmy oddział w Łodzi do większego i nowoczesnego obiektu klasy A+. Znacząco zwiększy to nasze możliwości operacyjne i wpłynie na dalszy rozwój usług - powiedział Daniel Franke, członek zarządu odpowiedzialny za logistykę kontraktową, dystrybucję krajową i rozwiązania IT w firmie ROHLIG SUUS Logistics.

- Decyzja aby kontynuować budowę pierwszego w stu procentach budynku spekulacyjnego w Polsce po 2009 roku wynikała również z naszej szerokiej wiedzy o rynku i dużej sile finansowej spółki - dodał Bartosz Mierzwiak, vice president & market officer Prologis na Polskę - Nasza pozycja lidera na rynku powierzchni magazynowych pozwoliła nam przewidzieć potrzeby klienta i wynająć ten nowoczesny budynek.

Obecnie Prologis Park Janki składa się z trzech budynków o łącznie powierzchni 91000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Park zlokalizowany jest w Jankach, w pobliżu drogi krajowej numer 8 Warszawa-Katowice, około 15 km na południowy zachód od centrum Warszawy. Firma ROHLIG SUUS Logistics dołącza do grona klientów wynajmujących duże powierzchnie magazynowe w Prologis Park Janki: firmy EURO NET, zajmującej 49300 m kw. czy spółki No Limit, wynajmującej 9300 m kw.
   W regionie Warszawy Prologis dysponuje siedmioma parkami dystrybucyjnymi o łącznej powierzchni ponad 700000 m kw. Z portfolio o powierzchni 1,9 miliona m kw. zlokalizowanych w 22 parkach logistycznych, Prologis jest wiodącym dostawcą powierzchni magazynowej w Polsce.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 25 październik 2012 12:27
Zaloguj się by skomentować