Zaloguj się

Jak wdrożyć system CRM w międzynarodowej firmie?

Misją Grupy Raben jest bycie liderem wszędzie tam, gdzie firma jest obecna. Operator prowadzi działalność nie tylko w Polsce, ale w 10 krajach europejskich, więc aby osiągnąć swój cel, Zarząd Raben Polska zdecydował się na wdrożenie systemu do zarządzania relacjami z klientami - CRM7.

Przy wyborze aplikacji kierowano się następującymi kryteriami:

  • spójność platformy wymiany informacji między wszystkimi oddziałami firmy Raben Polska,
  • wielojęzykowy interfejs użytkownika,
  • pełna integracja z istniejącymi systemami informatycznymi (m.in. dane finansowe Klientów, informacje o przesyłkach),
  • cena i czas wdrożenia.

W jaki sposób firma chce wykorzystać CRM7 do osiągnięcia swego celu? Na to pytanie odpowiadają sami zainteresowani - przedstawiciele Grupy Raben.

Systemy CRM wdraża się z konkretnych powodów: ekonomicznych, finansowych, ergonomicznych… Co skłoniło Grupę Raben do zainwestowania w nowe narzędzie?

Sławomir Pawlak - Dyrektor ds. IT i Telekomunikacji: Grupa Raben zdecydowała się na wdrożenie systemu do zarządzania relacjami z klientem, ponieważ jest to jeden z krytycznych procesów w naszej firmie. Z drugiej strony, jedną z naszych wartości jest orientacja na Klienta i chcemy to wszystko, co jest nasza wartością, mieć ustrukturalizowane.

Jerzy Zdanowski - Dyrektor Sprzedaży: Przed wdrożeniem systemu CRM borykaliśmy się z 2 grupami problemów, związanych z administracją i raportowaniem. Zauważyliśmy, że mnóstwo czasu musimy poświęcać na przygotowanie raportów, generowanie dokumentów i ich archiwizowanie. Z drugiej strony cały czas mieliśmy świadomość, że nie jesteśmy w stanie w pełni wykorzystywać wiedzy, którą posiadały poszczególne osoby z działu sprzedaży, ponieważ nie byliśmy w stanie zebrać jej w logiczną całość i na tej podstawie budować naszej strategii sprzedaży.(…) Do tej pory musieliśmy dawać sobie radę ale przy mnogości używanych do tego narzędzi, na pewno zajmowało to dużo więcej czasu i energii, żeby osiągnąć te same wyniki, jakie mamy z systemem CRM.

Całość wywiadu z przedstawicielami Grupy Raben można obejrzeć tutaj:

 

 

Ostatnio zmieniany w czwartek, 08 listopad 2012 12:13
Zaloguj się by skomentować