Zaloguj się

Aplikacja MAN TeleMatics® App wyróżniona nagrodą iF za innowacyjne rozwiązanie komunikacyjne

Aplikacja MAN TeleMatics® App otrzymała w Monachium nagrodę iF Communication Design Award 2013 w kategorii „Mobile Application“. Jurorzy nagradzają w ten sposób produkty wyróżniające się wyjątkowo dobrym wzornictwem informacyjnym.

Aplikacja MAN TeleMatics® App na iPhone i iPad, w szybki i zwięzły sposób, dostarcza przedsiębiorcom transportowym wszystkich istotnych danych niezbędnych do efektywnego zarządzania całym parkiem pojazdów ciężarowych. W każdym momencie pozwala dokładnie zidentyfikować miejsce, w którym znajdują się poszczególne pojazdy oraz wyznaczyć pojazdy dostępne do realizacji kolejnych zleceń.
   MAN TeleMatics® jest także efektywnym narzędziem pozwalającym przedsiębiorcom na zmniejszenie zużycia paliwa - z każdego pojazdu przesyłane są dane dotyczące zużycia paliwa, pustych przebiegów, wykorzystania retardera i tempomatu, a także informacje o jeździe w optymalnym zakresie liczby obrotów silnika oraz o konsekwentnym korzystaniu z opcji hamowania silnikiem. Nowa aplikacja rozszerza system MAN TeleMatics® o dostęp do kolejnej funkcji mobilnej. Dzięki niej, użytkownik może w każdym momencie - także przebywając poza biurem - sprawdzić, czy pojazdy znajdują się w dobrym stanie technicznym oraz czy kierowcy prowadzą samochody w sposób pozwalający na niskie zużycie paliwa i materiałów. Osoba odpowiadająca za flotę pojazdów może w ten sposób identyfikować bieżące zapotrzebowanie na naprawy i przeglądy pojazdów oraz na szkolenia kierowców. Nowa aplikacja umożliwia także otwieranie raportów zawierających kolorowe wykresy słupkowe, na podstawie których można wygodnie analizować efektywność poszczególnych pojazdów znajdujących się w trasie.
Aplikacja MAN TeleMatics® App posiada również funkcje w zakresie komunikacji: kierowca i dysponent mogą wysyłać maile bezpośrednio z aplikacji. W aplikacji iPhone App znajduje się ponadto funkcja telefonu, dzięki której kierowca jest dostępny bezpośrednio pod numerem komórkowym. W celu poznania wszystkich funkcji oferowanych w ramach aplikacji MAN TeleMatics® App przygotowano specjalną, bezpłatną wersję demo opartą na przykładowym parku pojazdów.
   Tegorocznych laureatów zaprezentowano publiczności podczas uroczystości iF Design Awards Night zorganizowanej 22 lutego 2013 w ramach Munich Creative Business Week. Od pierwszej edycji w roku 2004 nagroda iF Communication Design Award należy do najważniejszych międzynarodowych konkursów. Stanowi swoistą markę identyfikowaną z produktami, które wspierają użytkownika dzięki wyjątkowo dobrze zaprojektowanemu systemowi komunikacji. Kryteriami przy ocenie konkretnych rozwiązań są na przykład: język grupy docelowej, treść, jakość aranżacji i aspekty ergonomiczne, ekonomiczność, wartość marki oraz innowacyjność.

Link do pobrania aplikacji MAN Telematics® App na iPhone i iPad

Ostatnio zmieniany w piątek, 01 marzec 2013 13:07
Zaloguj się by skomentować