Zaloguj się

Autobusy Iveco pojadą do Belgii

Iveco wygrało rekordowy przetarg zorganizowany przez flamandzkiego operatora transportu publicznego De Lijn w Belgii. Dostawa 160 autobusów typu Crossway Low Entry Euro VI rozpocznie się w pierwszych miesiącach 2014 r.

Flamandzki operator uznał ofertę Iveco na pojazdy Crossway Low Entry Euro VI za najlepszą pod względem ekonomicznym i technicznym. Autobusy Crossway Low Entry, zamówione przez De Lijn, są wyposażone w silniki Cursor 9 z opatentowanym przez FPT Industrial zaawansowanym systemem redukcji katalitycznej HI-eSCR (High Efficiency SCR). Dzięki niemu silniki spełniają normy emisji Euro VI bez konieczności stosowania układu recyrkulacji spalin (EGR) i dają gwarancję niższej emisji spalin i kosztów eksploatacji pojazdów.
   Spółka De Lijn dysponuje flotą ponad 2300 autobusów, które każdego roku pokonują łącznie 225 mln km i przewożą około 500 mln pasażerów. Wszystkie nowe autobusy Iveco zakupione przez spółkę są przeznaczone do obsługi komunikacji międzymiastowej we Flandrii.
   Jest to kolejny sukces autobusów Crossway Low Entry, dzięki którym Iveco wygrało w zeszłym roku przetarg na zaopatrzenie największej niemieckiej agencji transportowej Deutsche Bank Fuhrpark Service GmbH w ponad 150 niezwykle przyjaznych środowisku modeli EEV (Enhanced Environmentally Friendly Vehicle). Udział pojazdów pasażerskich produkowanych w czeskim mieście Vysoke Myto w usługach transportowych świadczonych przez flamandzkiego operatora to kolejny kamień milowy w rozwoju marki Iveco.
   Autobus Crossway Low Entry oferuje szybkie i niezawodne rozwiązania transportowe, które spełnią wymagania różnych prywatnych i publicznych operatorów z całej Europy. Model Crossway Low Entry cechuje się łatwym dostępem, gwarantowanym przez dwie pary podwójnych drzwi (1200 mm) umieszczone z przodu i na środku pojazdu, między którymi podłoga jest równa. Do dyspozycji pasażerów jest kilka miejsc na wózki inwalidzkie. Wysuwana platforma dla osób poruszających się na wózku, która stanowi pomost pomiędzy chodnikiem i podłogą pojazdu, znajduje się w środkowej części autobusu i jest uruchamiana ręcznie. Część przednia autobusu, choć obniżona, jest bardzo przestronna (wysokość 2565 mm). W zależności od potrzeb operatora można ją konfigurować pod względem rozmieszczenia i liczby miejsc siedzących i stojących. Unikatowa technologia HI-eSCR (High Efficiency SCR) opracowana przez FPT Industrial pozwala na jednoczesną redukcję kosztów eksploatacji i wpływu pojazdu na środowisko. Silnik Cursor odznacza się nie tylko znaczną oszczędnością paliwa, lecz także dużą mocą i wysokimi osiągami.

Ostatnio zmieniany w piątek, 08 marzec 2013 11:23
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe